Spacer Zielonej Łodzi

autor:

Park im. Stanisława Moniuszki w Łodzi

16.10.2022

Zapraszamy na ostatni w tym roku spacer szlakiem detali architektonicznych organizowany przez Zieloną Łódź we współpracy z Marią od detalu (@mariaoddetalu), czyli Marią Nowakowską.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Podczas wycieczki przyjrzymy się w szczególe architekturze okolic Dworca Łódź Fabryczna i Placu Dąbrowskiego. Nie zabraknie okazji do poznania znanych nazwisk twórców zarówno historycznej, jak i współczesnej tkanki naszego miasta, a także pegazów, greckich bogów, wielu gatunków ptaków i... zupełnie oswojonego boniowania, które najodważniejsi uczestnicy będą mogli spróbować nakarmić z ręki. Spacer rozpocznie się w samo południe w Parku Moniuszki, pod pomnikiem kompozytora.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt