Spacer Zielonej Łodzi po Parku Źródliska

autor:

Park Źródliska I w Łodzi

01.12.2024

Park Źródliska I i II – w niedzielę 1 grudnia zapraszamy do najstarszego łódzkiego parku, który dawniej tworzył jeden teren zielony zwany Ogrodem Spacerowym.

Park miał wtedy charakter bardziej leśny i źródliskowy, na jego terenie występowały liczne miejsca źródliskowe. Stąd jego obecna nazwa. W trakcie wycieczki przejdziemy się po obu częściach parku, poznamy jego przyrodnicze elementy i poszukamy dawnych terenów źródliskowych.

Prowadząca: Paulina Grzelak.Towarzystwo Ochrony Krajobrazu, zbiórka o godz. 12:00 koło wejścia do Palmiarni (park Źródliska I).

Udział bezpłatny.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt