Spis ludności obowiązkowy także dla osób z zagranicy

Do 30 września trwa spis powszechny ludności i mieszkań. Jest on obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek, także nieposiadających polskiego obywatelstwa.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Do końca września Główny Urząd Statystyczny przeprowadza na terenie całego kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Informacje zebrane od osób mieszkających w Polsce – w tym od nas samych – chronione są tajemnicą statystyczną i poszerzą, a także zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki nim lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca, zarówno Polaka, jak i cudzoziemca, a także dla mieszkańców Polski, którzy przebywają za granicą. Dane spisowe nie będą przekazywane innym instytucjom, w tym organom ścigania - zbierane są wyłącznie na potrzeby statystyki i chronione są tajemnicą statystyczną.

Dlatego, jeżeli znasz bądź zatrudniasz cudzoziemców przekaż im taką informację, a także jak masz taką możliwość pomóż im spełnić ten obowiązek. Warto tutaj zaznaczyć, iż spisowi podlegają wszyscy przebywający w Polsce, bez względu na to czy osoba posiada zameldowanie w Polsce.

Sam spis trwa krótko ok. 5 minut, a pytania dotyczą m.in. cech demograficznych (płeć, wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, kraj urodzenia i posiadanego obywatelstwa), narodowości, języka, wyznania, wykształcenia i zatrudnienia, roku przyjazdu do Polski, niepełnosprawności czy warunków mieszkaniowych.

Instrukcja do samospisu internetowego (język polski, angielski, rosyjski i ukraiński)

Materiały informacyjne NSP 2021 (język polski, angielski, rosyjski i ukraiński)

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt