Sprawdź, jak pojedzie twój autobus i gdzie możesz się przesiąść

Informacji o nowych trasach tramwajów i autobusów szukaj w skrzynce pocztowej, internecie lub u wolontariuszy. W połowie marca rusza największa kampania informacyjna dla pasażerów w historii miasta.

8 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Wydrukowanych zostało milion ulotek, gazetek i mapek informujących o zmianach w komunikacji miejskiej, które nastąpią od 2 kwietnia. Na najważniejszych przystankach pojawią się też setki wolontariuszy, którzy w tzw. mobilnych punktach informacyjnych na bieżąco będą wyjaśniać wątpliwości i odpowiadać na pytania. Schemat tramwajowo-autobusowy będzie zawieszony na wszystkich wiatach w mieście. Przeszkoleni zostaną także motorniczowie, kierowcy oraz kontrolerzy biletów. W połowie marca wystartuje kampania informacyjna „Łódź łączy”.

- Każdy mieszkaniec do swojej skrzynki pocztowej dostanie gazetkę, z jasną i czytelną informację o nowym systemie komunikacji miejskiej oraz harmonijkową mapkę ze schematem linii tramwajowych i autobusowych – informuje dyrektor Departamentu Prezydenta w UMŁ Tomasz Piotrowski.

Materiały zostały przygotowane tak, aby łodzianie z każdej dzielnicy otrzymali oprofilowane informacje dotyczące obszaru, w którym mieszkają. Specjalna gazetka powstała zatem dla Bałut, Górnej, Śródmieścia, Polesia czy Widzewa. - Chodzi o to, żeby wiadomość była konkretna i osadzona w terenie. Będą też plakaty na przystankach, by tych informacji było jak najwięcej, żeby mieszkańcy nie czuli się osamotnieni, bo mamy świadomość, że pierwsze dni funkcjonowania nowego systemu będą trudne. Mamy też nadzieję, że na najbliższej sesji radni zgodzą się na trzy dni darmowych przejazdów, by zachęcić łodzian do korzystania z komunikacji miejskiej – tłumaczy Tomasz Piotrowski, dodając, że zaplanowano również zniżki na migawki dla dzieci i seniorów, ale ta zmiana ma wejść w życie od września.

Kampania „Łódź łączy” startuje w połowie marca i potrwa do końca kwietnia. Informacja trafi do łodzian jeszcze przed reorganizacją tras tramwajów i autobusów. Miasto powoła komitet monitorujący wdrożenie systemu, przewidziano też korekty połączeń. – Po pierwszym okresie funkcjonowania podsumujemy działanie systemu i zebrane opinie mieszkańców. Postaramy się uwzględnić te uwagi, które będą logiczne i rozsądne – mówi Tomasz Piotrowski. 

Co ważne, po raz pierwszy przygotowano dla łodzian jeden schemat tras tramwajowych i autobusowych, który będzie widoczny na wszystkich przystankach w mieście. Wcześniej oddzielnie były pokazywane schematy tramwaju i autobusu. Nowa i czytelna informacja pojawi się na wszystkich przystankach w mieście, również na starych blaszanych wiatach.

Więcej informacji w dziale Transport i Komunikacja >>>

Powiązane linki

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt