Starcie beniaminków

W 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze ŁKS podejmą w sobotę Raków Częstochowa (godz. 15). Będzie to spotkanie drużyn, które kilka miesięcy temu toczyły boje na pierwszoligowych boiskach.

Po awansie do krajowej elity szybciej do nowej rzeczywistości zaaklimatyzowali się zawodnicy spod Jasnej Góry, którzy zdobyli do tej pory 15 pkt. Dorobek ekipy z al. Unii jest skromniejszy o siedem oczek, co przekłada się na sytuację w tabeli. Gospodarze jutrzejszego meczu są na przedostatnim miejscu i tracą trzy punkty do lokaty gwarantującej utrzymanie. Raków, który w roli gospodarza rozgrywa mecze w Bełchatowie, jest na pozycji jedenastej i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Ciekawostką może być fakt, że zespół z Częstochowy gra w tym sezonie bezkompromisowo. Oprócz pięciu zwycięstw Raków zaliczył siedem porażek i jako jedyna drużyna w ekstraklasie nie ma na koncie żadnego remisu. Łodzianie mają po dwie wygrane i dwa remisy oraz osiem porażek.

Godzinę wcześniej niż w Łodzi rozpocznie się mecz w Boguchwale, gdzie Stal Stalowa Wola będzie grała z Widzewem. To spotkanie piętnastej kolejki 2. ligi. Zdecydowanymi faworytami są goście, którzy mają 28 pkt. i zajmują drugą lokatę w tabeli. W czołówce panuje jednak bardzo duży ścisk, a takim samym dorobkiem jak Widzew legitymują się również prowadzący w rozgrywkach Górnik Łęczna i trzecia w klasyfikacji Resovia Rzeszów. Czwarty w tabeli GKS Katowice ma 27 pkt. Ciasno jest również na dole, gdzie dwunasta w tabeli Elana Toruń ma 15 pkt. i tylko jedno oczko przewagi nad strefą spadkową. W tej ostatniej znajduje się m.in. sobotni rywal Widzewa. Stal ma 13 pkt. i jest na szesnastej pozycji.

Trudne zadanie czeka młodych piłkarzy UKS SMS. W dwunastej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół z ul. Milionowej podejmie w sobotę (godz. 12) lidera rozgrywek. W dotychczasowych meczach Zagłębie Lubin zgromadziło 25 pkt. – siedem więcej od łódzkiej ekipy, która jest na pozycji szóstej.

Taką samą lokatę w ekstralidze kobiet zajmują zawodniczki TME Grot SMS, które w ośmiu meczach zgromadziły 16 pkt. Dziesięć mniej ma Mitech. Z tym zespołem łodzianki zagrają w niedzielę w Żywcu (godz. 12).

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt