Start na Piotrkowskiej

Wielkimi krokami zbliża się start 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Zawodnicy rozpoczną rywalizację 28 czerwca na głównym deptaku Łodzi.

- Na godz. 9.45 zaplanowaliśmy start honorowy na ul. Piotrkowskiej. Start ostry będzie już na pograniczu Pabianic. Zdecydowaliśmy się na takie rozpoczęcie, gdyż nie chcieliśmy się ścigać przez przejazd kolejowy. W Pabianicach już na 7 km będzie lotny finisz, żeby od razu rozpocząć ostre ściganie. Dalej przez Łask pojedziemy do Widawy, gdzie będzie premia specjalna. Metę tego etapu wyznaczyliśmy w Zduńskiej Woli - poinformował dyrektor wyścigu Edward Skorek.

Tego samego dnia o godz. 17 na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim kolarze rozpoczną drugi etap, z metą w Kielcach. Łącznie w tegorocznej edycji będzie do przejechania pięć etapów, w trakcie których zawodnicy pokonają ponad 743 km. Impreza zakończy się 1 lipca w Lublinie.

Jednym z uczestników rywalizacji będzie Jarosław Rębiewski. Wychowanek łódzkiego Społem a obecnie zawodnik grupy Domin Sport już po raz 22 pojawi się na trasie tego wyścigu. Co go tu przyciąga? - Przede wszystkim fakt, że wyścig zaczyna, bądź kończy się w Łodzi. Dodatkowym atutem jest dobra organizacja tej imprezy - wyjaśnił Rębiewski.

Dodał, że choć w tej chwili bardzo trudno wskazać zwycięzcę, to ogromne szanse na końcowy sukces ma jego kolega z drużyny Domin Sport. - Wygra kolarz, który jeździ po górach i dobrze finiszuje. Ja bym upatrywał zwycięzcę w osobie Kamila Zielińskiego, który już raz wygrał ten wyścig - powiedział Rębiewski.

Na liście startowej 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków znalazły się 24 ekipy, w tym dziewięć polskich. Łącznie na starcie stanie ponad 130 zawodników. Tradycyjnie już imprezie będzie towarzyszył Mini Wyścig „Solidarności", czyli cykl imprez kolarskich dla dzieci. Odbędzie się ich dziewięć. Pierwszą zaplanowano w Łodzi 25 czerwca, w parku Poniatowskiego.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt