Startuje nabór do III Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

Po raz kolejny uzdolnieni aktorzy-wokaliści z całego kraju powalczą o statuetki Jonaszka. Teatr Muzyczny w Łodzi – organizator Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty – ogłosił nabór do tegorocznej edycji. Kto może wziąć w nim udział i jak będą przebiegały eliminacje?

mat. Teatru Muzycznego
Teatr Muzyczny w Łodzi – organizator Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty – ogłosił nabór do tegorocznej edycji. Na mailowe zgłoszenia jest czas od 14 stycznia do 13 marca 2020 r. Uczestnicy muszą zaprezentować dwa utwory, w tym jedną piosenkę autorstwa Jonasza Kofty.

W ubiegłych latach do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu młodych artystów, jednak zdaniem organizatorów rozszerzenie formuły może jeszcze zwiększyć zainteresowanie wydarzeniem.

Z wielu stron napłynęły do nas prośby o podniesienie progu wiekowego dla zgłaszających się, więc postanowiliśmy w tym roku się do nich przychylić. Od teraz zapraszamy do muzycznych zmagań uczestników w wieku od 19 do 35 lat – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Fantastyczny odzew ze strony śpiewających aktorów z całego kraju w dwóch pierwszych edycjach spowodował, że chcemy rozwijać wydarzenie – podkreśla i dodaje, że konkursowa scena czeka na młodych aktorów i wokalistów, którzy w piosence cenią sobie urodę słowa i wiążą swoją przyszłość ze śpiewem.

- Zapraszam do Łodzi wszystkich, którzy chcą stanąć na scenie przy ulicy Północnej, niewykluczone, że właśnie tu ktoś  rozpocznie swoją muzyczną przygodę na całe życie. Mam nadzieję, że zarówno sam konkurs, jak i festiwal w ramach którego jest organizowany, będzie nadal rozwijał się w tak dynamicznym tempie. Zależy nam, aby zgłaszało się do niego jak najwięcej osób, ponieważ intencją władz miasta oraz teatru jest to, aby promować młodych artystów i wspierać rozwój ich talentów – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Patronem konkursu jest Jonasz Kofta – dowcipny, błyskotliwy, wszechstronnie utalentowany poeta, dramaturg, satyryk i piosenkarz nazywany wieszczem polskiej piosenki, dlatego najlepszy wykonawca otrzymuje statuetkę Jonaszka. Przewidziane są też nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych. W tym roku po raz pierwszy Jury Konkursu przyzna również Nagrodę Równościową Przewodniczącego Rady Miasta Łodzi.

Konkurs ma charakter ogólnopolski  i składa się z trzech etapów – naboru, przesłuchań oraz występu finałowego. Organizatorzy zapraszają do udziału aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 35 lat. Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników wystąpi przed jury, któremu przewodzić będzie Wojciech Kościelniak – reżyser spektakli muzycznych i wybitny śpiewający aktor. W gronie oceniających znajdą się też: Piotr Kofta – pisarz, Konrad Imiela – aktor i reżyser, kompozytor oraz autor tekstów, dyrektor wrocławskiego Capitolu, Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, Beata Olga Kowalska – uznana aktorka i wokalistka, Cezary Studniak – aktor, wokalista i reżyser oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Tradycyjnie honorowym członkiem jury będzie też zwycięzca plebiscytu publiczności minionej edycji festiwalu.

Na mailowe zgłoszenia jest czas od 14 stycznia do 13 marca 2020 r. Uczestnicy muszą zaprezentować dwa utwory, w tym jedną piosenkę autorstwa Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com.

Laureaci wystąpią w czasie finałowego koncertu Festiwalu Off-Północna, w ramach którego organizowany jest Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Sam festiwal, którego trzecia edycja odbędzie się w dniach 18-26 kwietnia 2020 roku to pierwszy w Łodzi przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Wydarzeniem tym Teatr Muzyczny rozbudowuje swój repertuar o niezależne i niezwykle różnorodne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt