Strefa Kultury zawita do Nowosolnej

To rodzinne warsztaty, animacje, pikniki, spektakle teatralne - cykl regularnych wydarzeń, które będą realizowane od kwietnia do listopada 2017 roku. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci, rodzice i dziadkowie.

Projekt został przygotowany przez Ośrodek Kultury Górna. Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poznać mieszkańców Nowosolnej, ich zainteresowania i potrzeby kulturalne. Zajęcia i spotkania odbywać się będą w siedzibie Rady Osiedla Nowosolna, parafii, szkole, przedszkolu, w bibliotece oraz w plenerach. - Strefę kultury dla mieszkańców Nowosolnej będziemy wydzielać wszędzie tam, gdzie to możliwe. Partnerem strategicznym naszych działań jest Rada Osiedla Nowosolna - informują przedstawiciele Ośrodka Kultury Górna, dodając: - Naszą bazą lokalową jest siedziba Rady Osiedla Nowosolna w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Byszewskiej 1/2. Zapraszamy do kontaktu, do przedstawiania nam własnych sugestii.

Nowosolna to obszar peryferyjny Łodzi. Pod względem administracyjnym zlokalizowany jest w granicach dzielnicy Widzew. Osiedle funkcjonuje poza głównym nurtem życia Łodzi. Ze względu na charakter osiedla, docierają tu jedynie echa intensywnej działalności kulturalno-społecznej miasta. "Osiedle sypialnia", "kulturalna pustynia" - tak o Nowosolnej mówią sami jej mieszkańcy. Peryferyjny charakter miejsca zamieszkania ma swoje dobre strony, które mieszkańcy doceniają, decydując się na zlokalizowanie swojego centrum życiowego właśnie tu - poza głównym obszarem aglomeracyjnym Łodzi. Oczekują jednak podniesienia jakości życia w aspekcie dostępu do edukacji i aktywności społeczno-kulturalnej.

Otwarcie działalności kulturalnej w Nowosolnej zaplanowano na wesoło. Odbędzie się pod hasłem "Żarty, żartami", a w programie: żonglerka, chodzenie na szczudłach, sztuka iluzji, gagi i bardzo dużo powodów do radości. - To wszystko przygotowaliśmy dla dzieci i rodzin na wtorkowe popołudnie 4 kwietnia. Interaktywny program cyrkowo-kuglarski skierowany jest do rodziców z dziećmi, dziadków z wnuczętami. Tak spędzone razem popołudnie to wspaniała okazja do budowania więzi rodzinnych i bliskości - podkreślają animatorzy.


Więcej informacji >>> Koordynator projektu "Strefa Kultury Nowosolna" Wiktoria Wieczorek, e-mail: nowosolna@gorna.pl

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt