Szczęście dopisywało

W 3. kolejce piłkarskiej Fortuna 1. Ligi szczęście uśmiechało się do zawodników ŁKS i Widzewa. Obie ekipy wygrały swoje mecze po 2:0, a pierwsze gole zdobywały po samobójczych trafieniach rywali. Trzy punkty zainkasowały również piłkarki TME SMS, a juniorzy z Milionowej nowy sezon w CLJ U-18 rozpoczęli od remisu.

Po wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice piłkarze ŁKS duże piwo powinni postawić Ivanowi Hladikowi, który po golu samobójczym sprokurował jeszcze rzut karny. Jedenastkę na drugą bramkę dla gości zamienił Maksymilian Rozwandowicz. Własnego bramkarza pokonał również Mavroudi Bougaidis, a wynik meczu Widzewa z Chrobrym Głogów w doliczonym czasie gry ustalił Bartosz Guzdek.

Liderem Fortuna 1. Ligi jest Miedź Legnica, za którą plasują się: Widzew i Korona Kielce. Te ekipy mają po dziewięć punktów i dwa oczka przewagi nad czwartym w klasyfikacji ŁKS. W następnej serii spotkań 18 sierpnia ŁKS podejmie GKS 1962 Jastrzębie (godz. 18), a Widzew w Gdyni zmierzy się z Arką (godz. 20.30).

Puszcza Niepołomice – ŁKS 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Ivan Hladik (77, samobójcza), 0:2 Maksymilian Rozwandowicz (90, z karnego).

Widzew – Chrobry Głogów 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Mavroudi Bougaidis (11, samobójcza), 2:0 Bartosz Guzdek (90+3).

Wicemistrzynie Polski z TME SMS nowy sezon w ekstralidze zainaugurowały na własnym stadionie. Podopieczne Marka Chojnackiego od 14. minuty przegrywały z wrocławskim Śląskiem, ale w drugiej połowie po golach Nadii Krezyman i Dominiki Kopińskiej z nawiązką odrobiły stratę. W 2. kolejce 21 sierpnia (godz. 11:45) ekipa z Milionowej zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnów.

TME SMS – Śląsk Wrocław 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Marcelina Buś (14), 1:1 Nadia Krezyman (58), 2:1 Dominika Kopińska (77).

Od wyjazdowego remisu 2:2 z Zagłębiem Lubin nowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów U-18 rozpoczęli zawodnicy UKS SMS. Łodzianie objęli prowadzenie w 19. minucie, ale tuż przed przerwą gospodarze wyrównali, a zaraz po wznowieniu gry strzelili drugiego gola. W 70. minucie ekipa z Milionowej zdobyła jednak jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się podziałem punktów. W następnej kolejce UKS SMS podejmie Wartę Poznań (21 sierpnia, godz. 16).

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt