Szwajcarzy triumfowali w Łodzi

Para Daniela Rupp / Kevin Wunderlin zwyciężyła w rozegranym w Łodzi turnieju curlingowym WCT Mixed Doubles Łódź, należącym do prestiżowego cyklu World Curling Tour. Szwajcarzy w finale pokonali estoński duet Marie Kaldvee / Harri Lill 10:4.

© Curling Łódź (Mikołaj Kołaczek)

Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny duet ze Szwajcarii. Jenny Perret i Martin Rios, srebrni medaliści Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018, w meczu o trzecie miejsce okazali się lepsi od Zuzanny Paulovej i Tomasa Paula z Czech. Obie te pary wystąpią na  przyszłorocznych ZIO w Pekinie.

W turnieju wystąpiły też czołowe polskie pary, ale tylko jednej z nich udało się awansować do czołowej ósemki. Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski z POS Łódź zajęli w swojej grupie drugie miejsce. Dało im to awans do ćwierćfinału, w którym musieli jednak uznać wyższość pary Perret/Rios. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego rezultatu. Wiedzieliśmy, że wejście do ćwierćfinałów nie będzie proste, ponieważ musieliśmy mierzyć się z naprawdę silnymi przeciwnikami. Dlatego awans do czołowej ósemki tak silnie obsadzonego turnieju to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że polskie nazwiska coraz częściej pojawiają się w czołówkach turniejów World Curling Tour – podsumowała Rybicka.

Klasyfikacja końcowa WCT Mixed Doubles Łódź:
1. Daniela Rupp / Kevin Wunderlin (Szwajcaria)
2. Marie Kaldvee / Harri Lill (Estonia)
3. Jenny Perret / Martin Rios (Szwajcaria)
4. Zuzanna Paulova / Tomas Paul (Czechy)
5. Anna Sidorova / Aleksiej Timofiejew (Rosja)
 . Zuzanna Rybicka / Bartosz Dzkowski (Polska)
 . Ildiko Szekeres / Gyorgy Nagy (Węgry)
 . Oona Kauste / Aku Kauste (Finlandia)

Pełne wyniki dostępne są na stronie: www.worldcurlingtour.org

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt