Teatralny weekend w Manufakturze!

Spektakl „Dobra zmiana” - specjalna prapremiera Teatru Powszechnego na rynku Manufaktury! Kultowa pomoc domowa powraca! W weekend 22 i 23 maja na rynku łódzkiej Manufaktury Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje prapremierę komedii „Dobra zmiana”. W sobotę i niedzielę spektakl w reżyserii Jakuba Przebindowskiego będzie można obejrzeć aż cztery razy! Specjalne, bezpłatne zaproszenia na wszystkie cztery przedstawienia będzie można odebrać 18 maja.

To wielka radość, że spektakl “Dobra zmiana” będzie miał swoją prapremierę właśnie na rynku Manufaktury.

Bardzo się cieszymy, że zagramy już 22 i 23 maja. Zaczniemy od specjalnej prapremiery w plenerze. Na rynku Manufaktury widzowie po raz pierwszy obejrzą „Dobrą zmianę” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego – nasz najnowszy spektakl, którego bohaterką jest uwielbiana przez widzów pomoc domowa Nadia. Zagramy aż cztery razy – dwa razy w sobotę i dwa razy w niedzielę -mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi. To kolejny wspólny teatralny projekt, który organizujemy dla łodzian z Manufakturą – świetnym partnerem, z którym realizowaliśmy w ostatnich latach specjalne pokazy naszych spektakli. W tym roku wspólnie promujemy powrót do teatru w rzeczywistości po epidemii, która, mam nadzieję, jest w odwrocie dzięki coraz większej ilości osób zaszczepionych – podkreśla Ewa Pilawska. Spotkajmy się w Teatrze! – dodaje.

To wielka radość, że spektakl “Dobra zmiana” będzie miał swoją prapremierę właśnie na rynku Manufaktury. To miejsce, zawsze tętniące życiem, zamieni się teraz w arenę teatralnych doznań. Dla nas to bardzo ważny moment - pierwszy duży event po pandemii. Z niecierpliwością czekamy, aż łodzianie zasiądą na naszej plenerowej widowni, by cieszyć się tą wspaniałą komedią i powrotem do normalnego życia – zaznacza dyrektor Manufaktury Sławomir Murawski.

W „Dobrej zmianie” przyglądamy się zamożnym mieszkańcom przestronnych apartamentów wypełnionych nowoczesnym designem i dziełami sztuki współczesnej. Fabuła skłania nas do refleksji - ile jesteśmy w stanie zaryzykować i poświęcić, żeby osiągnąć cel? Czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy? Autorem sztuki „Dobra zmiana” i jej reżyserem jest Jakub Przebindowski.  „Dobra zmiana” to komedia, której akcja rozgrywa się w Łodzi, a sztuka zbudowana jest wokół pomocy domowej Nadii. W dotychczasowych spektaklach była ona postacią porządkującą rzeczywistość i to ona rozwiązywała problemy, mając receptę na wszystko. W najnowszej premierze jest inaczej – Nadia staje się elementem gry i musi sobie w tej sytuacji poradzić – mówi Jakub Przebindowski. Sztuka jest komentarzem do współczesności. Pogubienie, hipokryzja, pomieszanie wartości to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w „Dobrej zmianie” – dodaje Przebindowski.

„Dobra zmiana” zostanie zaprezentowana na Rynku Manufaktury

  • 22 maja o 16:00 i o 19:00,
  • 23 maja o 16:00 i o 19:00.

Specjalne zaproszenia na wszystkie cztery przedstawienia będzie można bezpłatnie odebrać w Manufakturze 18 maja o godzinie 14:00 oraz o godzinie 18:00 przed wejściem głównym (pod standem STACJA: TEATR POWSZECHNY W MANUFAKTURZE). W razie deszczowej pogody bilety będzie można odebrać wewnątrz galerii handlowej – w okolicach punktu info przy wejściu głównym. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa bilety.

 „Dobra zmiana”

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Justyna Petelicka
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Arkadiusz Wójcik, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Polecane aktualności

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Kontakt