Tkanie w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny w Łodzi wraz z Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju Regio serdecznie zapraszają w dniu 21 września w godzinach 10:00-15:00 na drugą część pokazu tkackiego „Od nitki do osnowy”, odbywającego się w ramach projektu "Tkackie łódzkie - inwentaryzacja i popularyzacja technik tkackich Polski Centralnej".

Projekt "Tkackie łódzkie - inwentaryzacja i popularyzacja technik tkackich Polski Centralnej" prowadzony jest przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Ma on na celu pokazać techniki tkackie z różnych regionów województwa łódzkiego. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Skansenie Roślinnym w Ogrodzie Botanicznym 11 sierpnia br., tkaczka pokazywała jak przygotować osnowę, a także jak osnuwa się krosno.  W ramach drugiego spotkania zapraszamy na pokaz procesu tkania tkaniny wielonicielnicowej z regionu opoczyńskiego. W trakcie spotkania tkaczka Liliana Misiak-Kuźbik będzie tkała, a etnografka Monika Stasiak w ramach wykładu opowie o tym co jest tkane i w jaki sposób.

Pokaz tkania wielonicielnicowej tkaniny z regionu opoczyńskiego odbędzie się w dniu 21 września (sobota) w godzinach 10:00-15:00 w stodole w Skansenie Roślinnym Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Udział w pokazie jest otwarty w ramach biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego w Łodzi (bilet normalny – 8 zł, bilet ulgowy – 4 zł).

Projekt "Tkackie łódzkie - inwentaryzacja i popularyzacja technik tkackich Polski Centralnej" jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem zadania jest Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt