Przewodniczący Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego radny Bogusław Hubert, wiceprzewodnicząca komisji radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka oraz dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej Grzegorz Justyński zachęcają wszystkich łodzian, którzy nie oddali jeszcze swoich głosów do zapoznania się z zadaniami budżetu obywatelskiego i aktywnego głosowania. - Być może te głosy będą decydujące i wpłyną na wybór projektów do realizacji. Serdecznie namawiam do udziału w głosowaniu - apeluje radny Bogusław Hubert. - Wierzymy, że te ostanie dni przyniosą bardzo dużą liczbę głosów, bo tak zdarzało się w poprzednich edycjach - dodała radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka.
Głosować można już tylko za pomocą elektronicznych formularzy. Zagłosować mogą wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia oraz mieszkają na terenie miasta. Osoby, które nie są zameldowane muszą wypełnić specjalne oświadczenie.
Swoje głosy oddało już ponad 70 tys. łodzian. Ta liczba szybko się zmieni, ponieważ do systemu wciąż wprowadzane są głosy i wyniki z kart papierowych, które trafiły właśnie do Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. W czołówce znajdują się projekty społeczne zgłaszane przez mieszkańców dla mieszkańców, czyli nowoczesna strefa rekreacji i wypoczynku w parku na Zdrowiu, projekt na rzecz pomocy dla łódzkich kotów, hospicjum dla dzieci, ochrona kasztanowców, miejskie tężnie solankowe oraz ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt w Łagiewnikach. Najbardziej aktywnym rejonem w kwestii zgłaszania i realizacji projektów z budżetu obywatelskiego jest Teofilów-Wielkopolska. - Podglądając rankingi, widzę, że dużo się zmienia, jeśli chodzi o pierwsze miejsca. Apeluję, by wykorzystać ostatnią chwil i zachęcać wszystkich do oddawania głosów, a w konsekwencji zmieniania swojego otoczenia na lepsze - dodał Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.