Tramwaje wrócą na Kilińskiego, ale nie całą. Czekamy na decyzję sądu

1 września planowane jest wznowienie ruchu tramwajów na odcinku ul. Kilińskiego od ul. Tuwima do al. Piłsudskiego. Przez całe wakacje był on wyłączony z użytkowania z powodu napraw betonowej nawierzchni, które dobiegają już końca.

fot. LODZ.PL
Tramwaje nie wrócą na razie na całą ul. Kilińskiego
5 zdjęć
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

MPK Łódź naprawia torowisko

Tymczasem w czwartek, 25 sierpnia, na ul. Kilińskiego między ul. Milionową a ul. Tymienieckiego, korzystając z tego, że nie jeżdżą tamtędy tramwaje, MPK Łódź przystąpi do naprawy odwodnienia torowiska tramwajowego, notorycznie podtapianego w czasie deszczów. Termin zakończenia tych prac trudno przewidzieć. W zależności od tego, co fachowcy odkryją pod ziemią, naprawa może zająć od kilku dni do dwóch tygodni. Na czas robót ul. Kilińskiego została zwężona (zajęta jest wschodnia część jezdni oraz torowisko), a ruch odbywa się tylko w kierunku południowym, w stronę ul. Przybyszewskiego. Objazdem kursują linie autobusowe Z1 i N3. Więcej o zmianach przeczytacie W TYM MIEJSCU

Powrót tramwajów uzależniony od... decyzji sądu

Nadal nie wiadomo, kiedy tramwaje będą mogły wrócić na odcinek ul. Kilińskiego od ul. Narutowicza do ul. Jaracza, gdzie jest to póki co niemożliwie z powodu grożącej zawaleniem kamienicy przy ul. Kilińskiego 49. Aby ją wyburzyć, potrzebna była zgoda na wykreślenie obiektu z rejestru zabytków. Wydał ją Minister Kultury, ale odwołał się od niej łodzianin podający się za społecznego obrońcę zabytków. Wojewódzki Sąd Administracyjny wprawdzie odrzucił to odwołanie, ale łodzianin ponownie odwołał się od tej decyzji, co uniemożliwia jak na razie podjęcie jakichkolwiek czynności związanych z rozbiórką.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt