Uczą się, jak pomagać mądrze i z sercem. Bo chcą zostać rodzinami zastępczymi

Miewacie dni, gdy wątpicie w ludzką dobroć i życzliwość? Tak się czasem zdarza. Ale niech zwątpienie ustąpi miejsca zaufaniu do świata. Bo osób wrażliwych i gotowych nieść pomoc jest coraz więcej. A takimi ludźmi są z pewnością kandydaci, których szkolimy na rodziny zastępcze.

Za nimi kolejne spotkania online będące częścią szkolenia „Dobra Rodzina” stworzonego przez łódzki MOPS i psychoterapeutę Mateusza Kozłowskiego, a zatwierdzonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Udział w szkoleniu może przynieść dużo radości. Ale to także ciężka praca. W ćwiczeniu „role play” kandydaci musieli np. zmierzyć się z 40-letnim ojcem (w tej roli trener), który skłócał dziecko przeciwko nim, był pełen poczucia winy, żalu, pretensji i mocno wszystkich prowokował. Co na to uczestnicy szkolenia? Poradzili sobie naprawdę świetnie. W oparciu o empatyczną komunikację, zrozumienie i mądrość serca dotarli do sedna problemu i do serca ojca biologicznego.

Kandydaci opracowali również studium rodziny dysfunkcyjnej. Odnaleźli genezę problemów, zdiagnozowali potrzeby dzieci, stworzyli plan pomocy bez oceniania i negatywnego nastawienia wobec rodziców biologicznych.

Kolejne etapy szkolenia potwierdzają nasze dotychczasowe obserwacje. Są na tym świecie ludzie, którzy biorą na siebie zdecydowanie więcej odpowiedzialności, wyzwań i spotkań z nieoczekiwanym. A to wszystko w imię miłości do drugiego człowieka.

Jeśli czujesz, że Ty też chcesz pomagać dzieciom z trudną przeszłością, napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Na zdj. trener Mateusz Kozłowski sprawdza wiedzę kandydatów w formie koła fortuny.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt