Remont ul. Hyrnej jest na półmetku. Ekipa budowlana układa tu nowy rodzaj nawierzchni, który z jednej strony pozwoli utwardzić jezdnię, a z drugiej będzie zapobiegać zalaniom podczas ulewnych deszczów.
Geokrata - co to takiego?
Ulica Hyrna była do niedawna zwykłą gruntówką - taką, która podczas większych opadów zamienia się w błoto. Dzięki remontowi będzie można swobodnie poruszać się po niej pieszo oraz pojazdami. Na ulicy nie pojawi się jednak asfalt, ale nawierzchnia z geokraty. To rodzaj wykonanej z tworzywa sztucznego siatki, którą stosuje się w przypadku, kiedy dany teren nie ma odpowiedniego odwodnienia. Tak jest właśnie przy ul. Hyrnej na Stokach.
Geokrata pozwala wodzie wsiąkać w grunt i zapobiega spływaniu obfitych opadów na przyległe nieruchomości. Taka betonowa siatka układana jest na podłożu, a następnie wypełnia się ją kruszywem i przykrywa kolejną warstwą nawierzchni. Na końcu całość jest wałowana dla utwardzenia powierzchni jezdni.
Jest to nowe rozwiązanie, które do tej pory nie było stosowane na łódzkich gruntówkach. - Mamy nadzieję, że geokrata spełni swoje zadanie i pozwoli zapewnić mieszkańcom ul. Hyrnej wygodny dojazd do domów – mówi Marcin Woźniak, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.