Urodziny Ireny i Juliana TUWIMów

Teatr lalkowy, stare tramwaje, czytanie o przygodach Kubusia Puchatka, komiks o Julianie, żywy słup ogłoszeniowy i inne atrakcje. Zapraszamy na obchody urodzin Juliana i Ireny Tuwimów.

mat. UMŁ
Urodziny Ireny i Juliana TUWIMów będziemy obchodzić w Łodzi 13 września

Urodziny Ireny i Juliana TUWIMów będziemy obchodzić w Łodzi 13 września. Zabawę rozpocznie o godz. 11.00 spotkanie z Kubusiem Puchatkiem dla dzieci ze szkół podstawowych na skwerze Ireny Tuwim u zbiegu ul. Lipowej i A. Struga. W tym samym czasie Tuwimowe prezentacje dzieci ze szkół podstawowych będą miały miejsce w Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17. - Chcemy przypomnieć, że to Irena Tuwim odkryła dla nas i naszych dzieci Kubusia Puchatka - mówił Sławomir Macias z UMŁ.

O godz. 12.00 obie grupy spotkają się przy ławeczce Tuwima podczas akcji artystycznej "Kwiaty łódzkie dla Tuwimów". - Złożymy hołd naszemu wielkiemu poecie Julianowi Tuwimowi i jego siostrze, wspaniałej tłumaczce Irenie Tuwim. Będziemy czytać fragmenty "Kubusia Puchatka", które zinterpretuje aktorka Katarzyna Żak - informował Przemysław Owczarek, dyrektor Domu Literatury w Łodzi.

Natomiast "Akademia miejskiego podróżnika - warsztaty dla dzieci" rozpocznie się na krańcówce przy ul. Północnej 12, o godz. 17.30.

Zaplanowano również spektakl wędrownego teatru lalek Małe Mi pt. "Tuwim Julek - para buch, frazy w ruch". Przedstawienie obejrzymy w siedzibie Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, przy ul. Północnej 12.

Wydarzeniom będzie towarzyszyć wystawa komiksów opartych na tekstach Juliana Tuwima, ze zbiorów Domu Literatury. A dodatkowo, 16 września, w ramach akcji "Łódź Jest Kobietą" przygotowanej przez Łódzki Szlak Kobiet, zorganizowany zostanie spacer śladami Ireny Tuwim. Początek o godz. 11.00 u zbiegu al. 1 Maja i ul. Gdańskiej.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt