Dzięki teleporadzie medycznej można otrzymać:
- zalecenia lekarza,
- e-zwolnienie,
- e-receptę,
- sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność.
Wchodząc na stronę internetową UMŁ, w zakładkę ZDROWIE znajdziemy listę placówek w całej Łodzi, zarówno miejskich jak i prywatnych NZOZ-ów udzielających teleporad oraz spis telefonów kontaktowych.
UWAGA! Telefony w PRZYCHODNIACH MIEJSKICH odbierane są w godzinach pracy przychodni. Telefony odbierają ci sami pracownicy (pielęgniarki, pracownicy recepcji i lekarze), którzy mogą w tym samym czasie obsługiwać pacjentów, którzy przyszli do przychodni. Prosimy zatem o wyrozumiałość i cierpliwość.
Pamiętajmy - o ile nie ma takiej konieczności – nie udajmy się osobiście do przychodni.
- Na drzwiach wejściowych do poradni miejskich zobaczycie Państwo plakat dla potencjalnych pacjentów. Takie informacje pojawiły się nie tylko dla bezpieczeństwa naszych pacjentów, ale i personelu placówki. Chcielibyśmy, by osoba, która obserwuje u siebie niepokojące objawy - gorączkę, kaszel, duszności, a wróciła miejsc objętych pandemią - nim zdecyduje się przekroczyć próg poradni, najpierw wykonała telefon do Sanepidu lub na infolinię NFZ. Taki pacjent może bowiem ryzykować zdrowiem zarówno innych pacjentów poradni, jak i personelu: lekarzy, pielęgniarek, laborantów czy rejestratorek, którzy dbają o zdrowie setek tysięcy łodzian. Zaś jeśli nawet ktoś wejdzie do poradni - przygotowaliśmy izolatki. Pomieszczenia znajdują się najczęściej tuż przy wejściu do przychodni – powiedział wiceprezydent miasta Łodzi Adam Wieczorek.
Ponadto wszystkie Miejskie Centra Medyczne wprowadziły dodatkową dezynfekcję w poradniach - nawet do 4 razy dziennie.