W szpitalu im. Rydygiera powstał pokój trudnych porodów

W szpitalu im. Rydygiera powstał specjalny pokój dla mam, które oczekują na najtrudniejszy poród, bo nie będą mogły cieszyć się z narodzin zdrowego malucha. Salę przekazało centrum medyczne, zaś wyposażenie do pokoju kupiła, ze składek przekazanych przez darczyńców, Fundacja Gajusz.

W szpitalu im. Rydygiera powstał specjalny pokój dla mam, które oczekują na najtrudniejszy poród, bo nie będą mogły cieszyć się z narodzin zdrowego malucha. Salę przekazało centrum medyczne, zaś wyposażenie do pokoju kupiła, ze składek przekazanych przez darczyńców, Fundacja Gajusz.
3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Jesteśmy szczęśliwi, gdy dziecko przychodzi na świat zdrowe. To wielka radość dla rodziców, dla rodziny. Ale jeśli wielkie szczęście zamienia się w dramat, i maleństwo umiera jeszcze przed narodzeniem lub rozpoznaje się u niego nieuleczalną wadę - taka mama i cała rodzina potrzebuje bardzo dużo wsparcia, a przy porodzie - pomocy. Dlatego w szpitalu Rydygiera powstał pokój przeznaczony dla tych mam, które już straciły lub przy porodzie mogą stracić maleństwa. Pomieszczenie jest przygotowane z jak największą starannością i pieczołowitością, ale najważniejszy jest w takiej sytuacji personel. W szpitalu im Rydygiera cała kadra medyczna została przygotowana na tę wyjątkową sytuację najtrudniejszego porodu. Uważam, że takie miejsce powinno być w każdym szpitalu położniczym – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Fundacja „Gajusz” szacuje, że rocznie z tego miejsca może skorzystać od 100 do 150 rodzin.

- Pokój przekazał szpital Rydygiera, zaś na jego wyposażenie złożyli się nasi darczyńcy. Szacujemy je na około 60 tysięcy złotych. Większość tej kwoty pochłonął fotel porodowy, który jednocześnie potem może być łóżkiem dla mamy. Czy specjalne fotele dla rodziny, które by trafić na porodówkę muszą być ze specjalistycznych materiałów. Oczywiście jest też dodatkowe wyposażenie np. kosz dla maleństwa. To pierwsze takie miejsce w Łodzi, ale mam nadzieję, że nie ostatnie – dodaje Tisa Żawrocka, prezes fundacji „Gajusz”. 

Cały personel medyczny w szpitalu im. Rydygiera przeszedł specjalistyczne szkolenie.

- Cała nasza kadra uczestniczyła w specjalnych warsztatach. Placówka dysponuje również wsparciem psychologicznym dla rodziny, ale dzięki fundacji „Gajusz” będziemy mieć dodatkową opiekę psychologa – mówi Ewa Paczkowska, prezes Centrum Medycznego im. Rydygiera.

Polecane aktualności

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Jedynym ich nagrobkiem jest nasza pamięć. W hołdzie pomordowanym na Brusie

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu złożono kwiaty i… więcej

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Kontakt