We wtorki proponujemy spacery po rewitalizowanych obszarach. Księży Młyn, ulica Włókiennicza, zielone pasaże w centrum, remontowane kamienice, czy parki, to tylko niektóre miejsca, w które zabierzemy miłośników Łodzi. Ciekawostki na temat historii miejsca, czy szczegóły dotyczące samych inwestycji – o tym będzie można się dowiedzieć podczas wtorkowych spotkań.
- Program rewitalizacji jest już na półmetku, to największy program odnowy naszego miasta na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat, a efekty zmian są widoczne nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.
Pierwszy spacer już jutro, 13 lipca, o godz. 17.00. Zaczynamy od Księżego Młyna, a spotykamy się przy szlabanie, na ulicy Przędzalnianej 49/51.
Księży Młyn, to jedno z najpiękniejszych łódzkich osiedli. Nieprzypadkowo Andrzej Wajda nakręcił tu wiele scen „Ziemi Obiecanej”. Teren, który przez lata był miejscem ciężkiej pracy tysięcy łodzian, dziś obiecuje przede wszystkim piękno. Tradycja, legenda, historia, niepowtarzalny klimat i niepowtarzalni mieszkańcy. Księży Młyn się po prostu kocha. Zabytkowe osiedle do 2023 roku zostanie odnowione prawie w 100 procentach.
Natomiast czwartkowe spacery po osiedlach, to spotkania, na które zapraszamy mieszkańców zainteresowanych zmianami w ich najbliższym otoczeniu. Co już zostało zrealizowane na danym osiedlu, a co będzie remontowane w najbliższym czasie.
- Po ponad dwóch latach od powstania projektu pod nazwą "Plan dla osiedli" chcemy zweryfikować razem z mieszkańcami - co już zostało zrealizowane, a co będzie realizowane w ciągu najbliższych lat. To świetna okazja do tego, by porozmawiać o sprawach osiedla, czy zapytać na przykład o szczegóły jakiejś konkretnej inwestycji. – informuje Katarzyna Kowalska, z-ca dyr. Wydziału ds. Zarządzania Projektami.
W najbliższy czwartek spotykamy się na osiedlu Ruda, na skrzyżowaniu ulic Mierzejowej i Koszalińskiej.
Informacje na temat spacerów będzie można znaleźć na stronie www.lodz.pl/spacery.