Walczą o pierwszą ligę

Nadchodząca niedziela będzie niezwykle ważnym dniem dla łódzkich kibiców żużla. Tego dnia Orzeł podejmie Power Duck Iveston PSŻ Poznań (godz.14.30). Będzie to pierwszy mecz barażowy o miejsce w Nice 1. Lidze.

W tej klasie rozgrywkowej miniony sezon łodzianie zakończyli na ostatnim miejscu, co wiązało się z koniecznością udziału w barażowym dwumeczu z wicemistrzem 2. ligi. Został nim zespół z Poznania, który w finale rywalizował z Polonią Bydgoszcz. I na obiekcie rywali roztrwonił 28-punktową zaliczkę z pierwszego spotkania. Łodzianie powinni więc skopiować wyczyn Polonii i przed własną publicznością jak najwyżej wygrać pierwsze spotkanie barażowe. W przeciwnym wypadku na rewanż do Poznania będą jechali z duszą na ramieniu, gdyż rywale na własnym torze są bardzo groźnym zespołem.

Podczas niedzielnego meczu w Łodzi barw poznańskiej ekipy mają bronić: Damian Dróżdż, Władimir Borodulin, Marcin Nowak, Eduard Krcmar, David Bellego, Marek Lutowicz I Michał Curzytek. W awizowanym składzie Orła znalazło się na razie sześć nazwisk: Rohan Tungate, Hans Andersen, Rafał Okoniewski, Daniel Jeleniewski, Tobiasz Musielak i Piotr Pióro.     

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt