Większość drzew i krzewów zgubiła już liście. Odróżnianie gatunków późną jesienią oraz zimą wydaje się trudne. Często jednak sam wygląd kory ułatwia identyfikację. Niektóre drzewa mają charakterystyczną barwę kory, która wyróżnia się z daleka, na przykład u brzozy czy topoli białej. Korowina grabu wygląda jakby ktoś po niej przejechał grabiami od góry do dołu. Kora niektórych drzew jest gruba i spękana, u innych cienka i gładka. Może łuszczyć się jak u klonu strzępiastokorego czy heptakodium, albo tworzyć łaciaty deseń jak u platana. Może być obrośnięta mchem albo porostami. Na pniach zwykle jest inna niż na gałęziach. Wygląd kory zmienia się z wiekiem: na przykład u młodych jaworów jest gładka jak u buka, u starszych charakterystycznie spękana. Podczas warsztatów dendrologicznych przyjrzymy się zimowej "szacie" drzew i krzewów rosnących w kolekcji Ogrodu Botanicznego, szczególnie tych o ozdobnej lub osobliwej korze.
!!!!! UWAGA !!!!! PŁATNOŚĆ TYLKO KARTĄ !!!!!
Zbiórka przy kasie od strony ul. Retkińskiej 41. Nie obowiązują zapisy. Udział w sobotnich warsztatach dendrologicznych jest możliwy po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego. Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 7 zł. Bilety można zakupić od godziny 12:30.
Przypominamy, że Ogród Botaniczny w Łodzi pozostaje zimą zamknięty dla zwiedzających. Wejście jest możliwe tylko w celu uczestnictwa w warsztatach dendrologicznych. Prosimy o punktualne przybycie.