Warsztaty szwedzkiej polski - warsztaty taneczne w DK Ariadna

autor:

Miejska Strefa Kultury: Niciarniana - Dom Kultury Ariadna (ul. Niciarniana 1/3)

22.06.2024

Czym są warsztaty szwedzkiej polski? To oczywiście warsztaty taneczne! Polska to kluczowy taniec tradycyjny w Skandynawii.

Polska to kluczowy taniec tradycyjny Skandynawii. Na północ dotarł w XVI wieku.

Taniec polska to w istocie grupa trójmiarowych tańców parowych, występujących w wielu odmianach regionalnych, pośród których wyróżnić można dwie podstawowe realizacje: taniec wirowy, zwany w ogólności rundpolska oraz taniec figurowy, zwany slängpolska. Obydwie formy potrafią być bardzo dostojne i spokojne, a jednocześnie pełne wewnętrznej pasji i ekspresyjności. Charakter tańca idzie w ślad za rozbudowaną melodyjnie i harmonicznie muzyką, pełną spokojnych ozdobników, nieoczywistych dźwięków i niosących rytmów niczym podróż pociągiem albo bicie serca.


Miejsce: MSK: Niciarniana - Dom Kultury Ariadna

Wstęp: wydarzenie biletowane

Bilety: 


Więcej informacji: 

Link do wydarzenia

Profil Facebook

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt