Weekend w Łodzi. Sprawdź, co będzie się działo od 19 do 21 maja

Oto kilka miejskich pomysłów na aktywne spędzenie weekendu w Łodzi.

fot. z arch. UMŁ
Zachęcamy do aktywnego spędzania weekendów w Łodzi

PIĄTEK, 19 MAJA

  • Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza na warsztaty "Wieczór nocnych motyli w łódzkim ZOO" (godz. 20.00 - 23.00). Spotkanie poprowadzi dr Marek Michalski z Katedry Zoologii Doświadczalnej i Biologii Ewolucyjnej Uniwersytetu Łódzkiego.

    Wydarzenie jest bezpłatne, trzeba jednak wykupić bilety wstępu do ZOO. Obowiązują zapisy do piątku, 19 maja do godz. 12:00 na adres: dydaktyka@zoo.lodz.pl. Ilość miejsc ograniczona. W zgłoszeniu proszę podać nazwisko i ilość osób chcących odwiedzić ZOO. Przyjęcie zapisu będzie potwierdzone mailem.

  • Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi zaprasza na weekendową wystawę "Ptaki egzotyczne". W programie ekspozycje papug, kanarków, kurek ozdobnych i innych. Zobaczyć będzie można też wystawę płaskorzeźb ptaków oraz wysłuchać prelekcji. 

SOBOTA, 20 MAJA

  • ZOO w Łodzi zaprasza na urodziny tygrysic (godz. 11:00). Zwierzęta te obchodzą swoje 10 urodziny. Z tej okazji przewidziany jest dla nich specjalny tort.
  • Songwriter Łódź Festiwal, a na nim Mary Komasa. Pod zegarem na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z 6 Sierpnia tym razem wystąpi polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka, aktualnie mieszkająca w Berlinie.

    Artystka pytana o inspiracje w swojej twórczości, często odwołuje się do kina: - Najlepszym sprawdzianem, czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu. Zabierając się do pisania utworu, zaczynam od wspomnień. Staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię ze mną w roli głównej. Potem szukam zdania, hasła czy słowa, od którego mogłabym zacząć pisanie.

  • Noc Muzeów 2017 w Łodzi, czyli 60 instytucji, 150 wydarzeń, 1 noc. W tym roku swoje podwoje otwierają nie tylko muzea, bo będzie można m.in. wejść do EC-1, zobaczyć fragment  ekspozycji powstającego właśnie Centrum Nauki i Techniki EC1, poczuć artystyczny klimat pracowni na Księżym Młynie czy odwiedzić mniej znane Muzeum Morskie, lub poczuć się jak dziennikarz w Radiu Łódź. Szczegóły na stronie www.lodz.pl/nocmuzeow

NIEDZIELA, 21 MAJA

  • Mini Bieg ulicą Piotrkowską. Start i meta w pasażu Schillera ( godz. 9:00 - 14:00). Trasa przebiega ul. Piotrkowską na odcinku od pasażu Schillera do ul. Narutowicza. W tym roku Bieg odbywa się pod hasłem "Dzieci - Dzieciom", a jednym z celów jest pomoc podopiecznym Fundacji Gajusz. W Biegu biorą udział przedszkolaki i maluszki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz niepełnosprawni (biegi i wózki).

    Miedzy godz. 13 a 14 w pasażu Schillera zwycięzcom zostaną wręczone nagrody. W programie oprócz części sportowej, będzie dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in.: miasteczko animacyjne z dmuchańcami, warsztaty kulinarne i rysownicze oraz nauka jazdy na wrotkach.

  • Swingowy spacer po Piotrkowskiej. Dawna Łódź na równi z Krakowem stała kiedyś swingiem. Na każdym rogu Piotrkowskiej można było usłyszeć muzykę, a w jazzbandach grało wielu znamienitych łodzian, nawet rektorzy łódzkich uczelni. W niedzielę, 21 maja powrócimy do tradycji grania swinga na ulicy Piotrkowskiej. Łódzkie Centrum Wydarzeń i Swing Załoga zapraszają o godz. 14 na Off Piotrkowską.

    Start o godz. 14:00 na rynku OFF Piotrkowska. Przystanki: Woonerf na rógu ulicy Piotrkowskiej i 6 Sierpnia, pod DH Magda na rogu ulicy Piotrkowskiej i Jaracza, przy pomniku Misia Uszatka (CiT) na ul. Piotrkowskiej 87.

    Swingowy Spacer to miejski marsz w klimacie retro z szeregiem koncertów jazzbandu w towarzystwie tancerzy lindy hopa, który ma przypomnieć mieszkańcom czar ulicy Piotrkowskiej.

  • Ogród Botaniczny w Łodzi oraz Zielona Łódź zapraszają na Majówkę w Botaniku. Jak na imprezę plenerową przystało na zwiedzających czekać będzie wiele atrakcji na świeżym powietrzu, m.in. występy, pokazy i koncerty.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt