Mikołaj Stefanowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Miesiąc temu były przeprowadzone w Urzędzie Miasta Łodzi konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogli zgłaszać wszystkie swoje propozycje, uwagi oraz skargi dotyczące kolejnej edycji. Budżet Obywatelski z roku na rok się zmienia i my jako radni musimy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców, które dotyczą zmian w budżecie, by był on jeszcze lepszy.
Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: To już piąty rok od kiedy pracujemy z Budżetem Obywatelskim. Co roku staramy się, by był on jak najbardziej przyjazny mieszkańcom i odpowiadał na ich potrzeby. Wsłuchujemy się w głos mieszkańców i zmieniamy budżet w taki sposób, aby pieniądze były jak najbliżej osiedli. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się wyłączyć z puli osiedlowej biblioteki miejskiej oraz obiekty MOSiR, które zostaną przeniesione do puli miejskiej.
Damian Raczkowski radny Rady Miejskiej w Łodzi: Jest jeszcze jedna zmiana, która nie zależy od komisji, tylko od rozporządzenia pani prezydent. Zwróciliśmy uwagę na zniekształcenie idei Budżetu Obywatelskiego, jakim jest brak możliwości głosowania bezpośredniego. Zaapelowaliśmy do pani prezydent, by zmienić sposób głosowania. Chcielibyśmy ograniczyć głosowanie papierowe w formie następującej. Nie będzie możliwości pobrania arkuszu do głosowania z Internetu w formie nieskończonej. Głosowanie papierowe będzie możliwe w wyznaczonych do tego punktach. Tylko jedna osoba będzie mogła zagłosować na jednej kartce. W porównaniu do poprzednich, ta zmiana nie jest zależna od nas.