Wizyta przedstawicieli Straży Pożarnej z miasta partnerskiego Lwów

W dniach 19-22.10.2020 Łódź odwiedziła delegacja przedstawicieli Straży Pożarnej z miasta partnerskiego Lwów.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Wizyta jest wynikiem wcześniejszego spotkania przedstawicieli Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi z przedstawicielami Straży Pożarnej we Lwowie. Do Łodzi przyjechali Pani Avdieyeva Khrystyna i Pan Turovtsev Vitalii. Przedstawiciele miasta Lwów mieli też uczestniczyć w organizowanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, międzynarodowych zawodach Straży Pożarnych, które miały się odbyć w czerwcu, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Delegacja przyjechała, aby wymienić się doświadczeniami z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną w dziedzinie edukacji młodzieży i dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Odwiedzili również Grupę Ratownictwa Specjalistycznego z Łodzi, która zajmuje się poszukiwaniami ludzi z pomocą psów.

W dniu 20.10.2020 delegacja spotkała się z Prezydent Łodzi Hanną Zdanowską, a także Komendantami Wojewódzkiej oraz Miejskiej Straży Pożarnej.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt