Wynalazek z Łodzi. Bezpiecznik do broni palnej zmieni sporty strzeleckie [ZDJĘCIA]

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Mam pomysł na startup" został projekt „Gun Guard – całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego". Łodzianie opracowali elektroniczny bezpiecznik do broni palnej, który wyklucza możliwość oddania strzału w innym kierunku i pod innym kątem niż wyznaczony.

fot. ŁÓDŹ.PL
Gun Guard to rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Projekt "GunGuard - całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego" to innowacyjne rozwiązania na skalę światową. Może być używane do broni krótkiej i do karabinów, na strzelnicach plenerowych i pod dachem, a także podczas treningów strzeleckich lub na zawodach strzeleckich w terenie. Sterowany elektronicznie bezpiecznik, uniemożliwia wystrzał z broni w przypadku skierowania jej w niewłaściwym kierunku i pod niewłaściwym kątem. Przenośne czujniki umieszone na podłodze, ziemi, stole lub innym podłożu przy osobie operującej bronią, w razie niewłaściwego skierowania lufy broni, wysyłają sygnał do bezpiecznika, który blokuje broń uniemożliwiając oddanie strzału. Dzięki temu urządzenie gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikowi broni i będzie zapobiegać przypadkowym postrzałom osób postronnych.

Rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej

Urządzenie nie ingeruje w konstrukcję broni, jest bardzo trudne do usunięcia przez niepowołane osoby. Jego projektanci obecnie są na etapie uzyskiwania patentu dla swojego wynalazku. Procedura patentowa powinna zakończyć się w połowie roku. Po uzyskaniu patentu wynalazek będzie mógł trafić na rynek polski i międzynarodowy. Jest to pierwsze tego typu urządzenia na świecie. Są już pierwsi zainteresowani jego zakupem także na rynki zagraniczne

- Twórcami tego innowacyjnego projektu są Bartłomiej Kurkowski i Aleksander Mielczarek. Śmiało możemy powiedzieć, że to rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej. Serdecznie gratuluję zwycięzcom odwagi w podejmowaniu biznesowych wyzwań i liczę, że w niedługim czasie będziemy mogli z podziwem i satysfakcją przyglądać się ekspansji Państwa urządzenia we wszystkich zakątkach świata. – powiedział Adam Pustelnik, I wiceprezydent miasta Łodzi.

Miasto wspierając rozwój nowoczesnych technologii od 13 lat,  przy wsparciu łódzkich uczelni, inwestorów i przedsiębiorców, realizuje unikatowy na skalę kraju konkurs „Mam pomysł na startup”. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 102 innowacyjne i kreatywne projekty biznesowe.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt