Wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Bez zbędnej biurokracji, dokumentów, uzupełniania papierów i załatwiania spraw w kilku urzędach – wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. O co chodzi? O budowę przyłącza – kanalizacyjnego lub wodociągowego.

Archiwum UMŁ
Wychodzimy z taką propozycją do mieszkańców, bo wiemy, że jednym z częstych powodów, dlaczego mieszkańcy nie podłączają się do kanalizacji, chociaż rury w ulicy, przy której mieszkają są pociągnięte, jest problem z załatwianiem formalności.

- Wychodzimy z taką propozycją do mieszkańców, bo wiemy, że jednym z częstych powodów, dlaczego mieszkańcy nie podłączają się do kanalizacji, chociaż rury w ulicy, przy której mieszkają są pociągnięte, jest problem z załatwianiem formalności. Częste wizyty w ZWiKu w kilku urzędach, do tego w czasie pandemii – wydają się problemem nie do przeskoczenia. My te formalności bierzemy na siebie. A mieszkańcy muszą się tylko określić, czy chcą przyłącze czy nie – informuje Michał Krzysztoszek z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Co trzeba zatem zrobić? Już w marcu do domów mieszkańców ulic, w których położony jest wodociąg lub kanalizacja, trafi prosta ulotka z formularzem. Formularz trzeba wypełnić i wysłać na adres ŁSI. Jest też drugi, prostszy sposób. Wystarczy ten sam formularz wypełnić na stronie https://lsi.lodz.pl/inwestycje/przylacz-sie/

W formularzu warto zaznaczyć, czy chce się skorzystać z dofinansowania, czy też nie. Łódzka Spółka Infrastrukturalna, wnioskuje o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu, część mieszkańców, będzie mogła pomniejszyć koszty przyłącza o prawie 50% . ŁSI przejmuje na siebie także koordynację całego procesu inwestycyjnego, od prac projektowych począwszy, przez wybór wykonawcy, aż po realizację podłączenia. Ostatnim elementem, który należy już do mieszkańca, jest podpisanie umowy na odprowadzanie ścieków.

O tym, jakie są korzyści z podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej przekonuje Michał Krzysztoszek.

- To przede wszystkim oszczędności – odprowadzanie ścieków do sieci kanalizacyjnej jest tańsze, niż opróżnianie szamba. Ale nie bez znaczenia jest także podwyższenie standardu i jakości życia – nie trzeba pamiętać o wzywaniu szambiarki. A do tego wszystkiego podnosi się wartość nieruchomości.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt