Wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Bez zbędnej biurokracji, dokumentów, uzupełniania papierów i załatwiania spraw w kilku urzędach – wystarczy jeden formularz, a resztą zajmą się pracownicy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. O co chodzi? O budowę przyłącza – kanalizacyjnego lub wodociągowego.

Archiwum UMŁ
Wychodzimy z taką propozycją do mieszkańców, bo wiemy, że jednym z częstych powodów, dlaczego mieszkańcy nie podłączają się do kanalizacji, chociaż rury w ulicy, przy której mieszkają są pociągnięte, jest problem z załatwianiem formalności.

- Wychodzimy z taką propozycją do mieszkańców, bo wiemy, że jednym z częstych powodów, dlaczego mieszkańcy nie podłączają się do kanalizacji, chociaż rury w ulicy, przy której mieszkają są pociągnięte, jest problem z załatwianiem formalności. Częste wizyty w ZWiKu w kilku urzędach, do tego w czasie pandemii – wydają się problemem nie do przeskoczenia. My te formalności bierzemy na siebie. A mieszkańcy muszą się tylko określić, czy chcą przyłącze czy nie – informuje Michał Krzysztoszek z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Co trzeba zatem zrobić? Już w marcu do domów mieszkańców ulic, w których położony jest wodociąg lub kanalizacja, trafi prosta ulotka z formularzem. Formularz trzeba wypełnić i wysłać na adres ŁSI. Jest też drugi, prostszy sposób. Wystarczy ten sam formularz wypełnić na stronie https://lsi.lodz.pl/inwestycje/przylacz-sie/

W formularzu warto zaznaczyć, czy chce się skorzystać z dofinansowania, czy też nie. Łódzka Spółka Infrastrukturalna, wnioskuje o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu, część mieszkańców, będzie mogła pomniejszyć koszty przyłącza o prawie 50% . ŁSI przejmuje na siebie także koordynację całego procesu inwestycyjnego, od prac projektowych począwszy, przez wybór wykonawcy, aż po realizację podłączenia. Ostatnim elementem, który należy już do mieszkańca, jest podpisanie umowy na odprowadzanie ścieków.

O tym, jakie są korzyści z podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej przekonuje Michał Krzysztoszek.

- To przede wszystkim oszczędności – odprowadzanie ścieków do sieci kanalizacyjnej jest tańsze, niż opróżnianie szamba. Ale nie bez znaczenia jest także podwyższenie standardu i jakości życia – nie trzeba pamiętać o wzywaniu szambiarki. A do tego wszystkiego podnosi się wartość nieruchomości.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt