Na wystawie będzie można zobaczyć grzyby trujące, niejadalne i jadalne występujące w lasach regionu łódzkiego, w tym gatunki naziemne oraz porastające pnie drzew, jak również poznać zasady ich prawidłowego i bezpiecznego pozyskiwania. Goście wystawy będą mogli również poznać zasady odróżniania grzybów jadalnych od podobnych do nich grzybów trujących. Wystawa wzbogacona będzie wieloma ciekawostkami dotyczącymi świata grzybów, w tym grzybów wykorzystywanych na co dzień w gospodarstwie domowym.
Tegoroczna wystawa szczególną uwagę zwracać będzie na grzyby nadrzewne, czyli grzyby rozwijające się na korzeniach, pniach i gałęziach drzew oraz krzewów, a także na martwym drewnie. Podczas jej trwania będzie można poznać ciekawe gatunki z tej licznej grupy grzybów, jak również dowiedzieć się do czego były używane dawniej i w czym mogą nam pomóc obecnie.
W sobotę 17 września, w trakcie wystawy (w godz. od 10.00 do 13.00), specjalista mykolog z Uniwersytetu Łódzkiego udzielać będzie darmowych konsultacji.
Zachęcamy mieszkańców Łodzi do przynoszenia na wystawę wszelkich grzybów (należy pozyskiwać je w całości), które będziemy mogli wykorzystać do wzbogacania naszej ekspozycji.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny tylko od strony ul. Retkińskiej 39/65.