XIV Międzynarodowy Festiwal Form z Wikliny i Land Artu

autor:

28.06.2021 - 04.07.2021

Na przełomie czerwca i lipca ogród Poleskiego Ośrodka Sztuki wraz z Ogrodem Botanicznym w Łodzi będą gościły artystów, którzy wpiszą swoje dzieła artystyczne w przestrzeń natury. Land art, czyli sztuka ziemi, odnosi się do działań artystycznych, które wkomponowują się w krajobraz w sposób jak najbardziej naturalny lub przekształcają go celu stworzenia obiektów o charakterze artystycznym w synergii z naturą.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

PROGRAM FESTIWALU 2021

PLENER | WARSZTATY |

Uczestnicy wydarzenia będą mogli współpracować z artystami zajmującymi się land artem od wielu lat. Przed plenerem będą trwały konsultacje merytoryczne on-line, prowadzone przez kuratora pleneru Agnieszkę Kowalską-Owczarek. Plener poprowadzi prof. Jędrzej Stępak (Polska) uznany twórca wikliny. Będziemy gościć jedną z najwybitniejszych artystek tej dziedziny sztuki z Danii Jette Mellgren, która poprowadzi warsztaty z zakresu plecionkarstwa z materiałów naturalnych i recyklingowych. Wsparcia artystycznego w zakresie technik wikliniarstwa udzieli Bernard Borzęcki – artysta, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, mistrz rzemiosła plecionkarskiego.

WYSTAWY, SPOTKANIA, DZIAŁANIA, KONKURS |

W 2021 r. swoje prace zaprezentuje JETTE MELLGREN, jedna z najciekawszych artystek sztuki land art. Będziemy gościć artystkę krytycznej sztuki ekologicznej m.in. laureatki nagrody im. Katarzyny Kobro CECYLIĘ MALIK. Naszym gościem będzie MAGDALENA SOBOŃ nagradzana na światowych festiwalach związanych z tkaniną artystyczną w Polsce, Portugalii, Chinach, Meksyku. Forma prac artystki odnosi nas do zjawisk przyrody i kosmosu prowokując do rozważań egzystencjalnych. Spotkamy się również z TEODOREM DURSKIM autorem wystawy „Coraz bliżej kosmosu”. We współpracy z Miejską Galerią Sztuki w Łodzi zaprezentujemy fotografie SŁAWOMIRA LORENCA, które są związane z żywiołem ziemi oraz wody. Zapraszamy na PIKNIK ARTYSTYCZNY połączony z rozmową o książce „Klimat to my” Jonathana Safrana Foera.

Powstałe podczas pleneru prace zostaną objęte KONKURSEM. Publiczność (spacerujący w Ogrodzie Botanicznym, uczestnicy warsztatów i wydarzeń  w Poleskim Ośrodku Sztuki) będzie mogła swobodnie obserwować etapy pracy i proces twórczy.

KONFERENCJA |

Plenerowi towarzyszy Międzynarodowa KONFERENCJA NAUKOWA organizowana przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu: „Człowiek – Natura”. Pod honorowym patronatem Pani Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt