Z Łodzi do reprezentacji

W piątek 19 stycznia w Myślenicach rozpocznie się ośmiodniowe zgrupowanie połączonych młodzieżowych reprezentacji Polski rugby kobiet U-16 i U-18. Wezmą w nim udział zawodniczki i trener z łódzkich klubów.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Do Myślenic pojadą: Julia Tkaczyk, Alicja Stefanowicz, Oliwia Górska i trener Zbigniew Grądys z Atomówek oraz Julia Daszyńska i Julia Pustkowska z KS Budowlani. Na rezerwowej liście kadrowiczek znalazły się dwie kolejne rugbistki Atomówek: Tosia Robak i Wiktoria Zimnowłodzka.

Z pewnością wszystkie dziewczęta trenujące z kadrą młodzieżową marzą o tym, by pójść w ślady Marty Jareckiej. Wychowanka Atomówek, która z powodów osobistych przeniosła się do Krakowa, dostała właśnie powołanie na prestiżowy Turniej Super 7’s. W australijskim Brisbane reprezentacja Polski zmierzy się z drużynami Anglii, Australii, Fiji, Francji, Hiszpanii, Japonii, RPA, Szwecji, USA i Walii, czyli najlepszymi zespołami świata. Zdaniem Grądysa następczyń Marty możemy się szybko doczekać, gdyż siedmioosobowa odmiana rugby szybko zdobywa popularność wśród pań.   

- Kobiece rugby w Polsce rozwija się w szybkim tempie, a coraz więcej dziewczyn chce uprawiać olimpijskie Rugby 7. Jesienią w tej odmianie zorganizowaliśmy pierwszy turniej dla dziewcząt U-16, w którym udział wzięło pięć drużyn z Polski. Wiosną planujemy natomiast rozpocząć pierwsze mistrzostwa Polski kobiet U-16. Będzie to cykl trzech turniejów Grand Prix. W tej chwili czekamy tylko na zatwierdzenie regulaminu przez Polski Związek Rugby – powiedział Grądys.

W Łodzi cały czas trwa nabór do żeńskich drużyn rugby. Treningi odbywają się w środy (godz. 18) i piątki (16.30) w hali KS Społem przy ul. Północnej 36.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt