Zacznij od bycia rodziną pomocową! Tak jak pani Joanna

Najpierw była wolontariuszką i rodziną pomocową w rodzinnym domu dziecka pod Łodzią. Jeździła tam razem ze swoimi biologicznymi synami.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Jej rolą było wspieranie rodziny zastępczej w opiece nad dziećmi na miejscu lub u niej w domu. Mogła przyjąć do siebie dzieci, gdy ich rodzice zastępczy chcieli skorzystać z przysługującego im urlopu lub wziąć udział w weekendowym szkoleniu wyjazdowym. Ale zdarza się też, że rodzina pomocowa jest potrzebna w sytuacji awaryjnej, gdy opiekunowie trafią do szpitala.

Dla pani Joasi ta 8-letnia przygoda była na tyle inspirująca, że z czasem sama również została rodziną zastępczą. Od ponad 1,5 roku prowadzi pogotowie rodzinne dla maluszków. I jest jednocześnie rodziną pomocową dla drugiej rodziny zastępczej. Obie regularnie się spotykają. Dzięki temu dzieci z ich pogotowi chętnie zostają z drugą ciocią, kiedy ta pierwsza chce przez kilka dni odpocząć od domowego gwaru.

Rodzina pomocowa dostaje pieniądze na utrzymanie dzieci proporcjonalnie do liczby dni, podczas których się nimi opiekowała, oraz 25 proc. wynagrodzenia (też w przeliczeniu na dni).

Proces zostania rodziną pomocową jest dokładnie taki sam jak u kandydatów na rodziny zastępcze. Zgłoszenia poprzez Fb lub mailowo na rodziny.zastepcze@mops.lodz.pl.

Newsa o rodzinie pomocowej przygotowała dziennikarka TVP3 Łódź Magdalena Majewska. Dziękujemy Pani Redaktor za upowszechnianie wiedzy o rodzicielstwie zastępczym wśród widzów łódzkiej TVP.

Link do materiału:

https://lodz.tvp.pl/531.../rodziny.zastepcze@%20mops.lodz.pl.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt