Zagrają przy Górniczej

W nadchodzącą niedzielę na obiekcie przy ulicy Górniczej 5 zostanie rozegrany drugi i zarazem ostatni w tym roku turniej mistrzostw Polski dziewcząt U-16 w Rugby 7. Do rywalizacji przystąpi pięć drużyn.

Gospodarzem zawodów będzie ekipa KS Budowlani Commercecon. Drugi łódzki zespół to Venol Atomówki, które po pierwszym turnieju czuły spory niedosyt. - Nie poszło nam za dobrze, bo uplasowaliśmy się tuż za podium. Zabrakło trochę szczęścia, które w sporcie też jest bardzo ważne. Przez dwa tygodnie trenowaliśmy jednak elementy, które szwankowały i liczymy na to, że w Łodzi wynik będzie lepszy. Adekwatny do umiejętności i zaangażowania dziewczyn – powiedział trener Zbigniew Grądys.

Rywalizacja o prymat w kraju w kategorii U-16 zostanie wznowiona wiosną. Na runde wiosenną zaplanowano cztery turnieje.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt