Zakończenie Programu Miejska Karta Seniora

Od dnia 1 września 2022 r. Program Miejska Karta Seniora zostanie zastąpiony Pakietem Seniora w ramach Karty Łodzianina. Karty będące w posiadaniu mieszkańców zachowują ważność do dnia 31 sierpnia 2022 r., natomiast nowe Karty oraz duplikaty nie będą już wydawane.

Na mocy Zarządzenia Nr 1240/2022 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 03 czerwca 2022 r. uchylone zostało zarządzenie w sprawie wprowadzenia regulaminu wydawania i użytkowania oraz ustalenia wzoru Miejskiej Karty Seniora. Zgodnie z powyższym zarządzeniem Miejskie Karty Seniora będące w posiadaniu mieszkańców zachowują ważność do dnia 31 sierpnia 2022 r., natomiast nowe Karty oraz duplikaty nie będą już wydawane.

Od 1 września br. Program Miejska Karta Seniora zostanie zastąpiony tzw. Pakietem Seniora w ramach Karty Łodzianina.

Pakiet Seniora to bezpłatny Pakiet funkcjonujący obok Pakietu Mieszkańca, skierowany do Użytkowników Karty Łodzianina, którzy ukończyli 60 rok życia, uprawniający do korzystania z dodatkowych zniżek niedostępnych w Pakiecie Mieszkańca. Posiadacze Pakietu Seniora będą mieli zapewnione bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w trakcie trwania Łódzkich Senioraliów.

Pakiet Seniora jest dodawany automatycznie każdej osobie, która ukończyła 60. rok życia. Pakiet można też dodać samodzielnie podczas zakładania konta on-line. Wystarczy dodać go na liście wniosków obok Pakietu Mieszkańca.

Informacje o Karcie Łodzianina i Pakiecie Seniora można uzyskać pod numerem: 785 99 99 00 (infolinia czynna: pon-pt: 09:00-17:00) oraz na stronie: www.kartalodzianina.pl 

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt