Zapobieganie zespołowi słabości u osób 70+ - zaproszenie do udziału w projekcie badawczym

Klinika Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w Projekcie POSITIVE. Głównym celem projektu jest udostępnienie Państwu narzędzi umożliwiających usprawnienie procesu leczenia i zapobiegania zespołowi słabości (frailty). Zespół słabości jest stanem poprzedzającym niepełnosprawność rozumianą jako zależność od pomocy innych osób.

CC0 license
fot.

Państwa udział w badaniu będzie trwał 6 miesięcy. Szacuje się, że do badania zostanie zakwalifikowane 50 osób, które ukończyły 70 rok życia wraz z ich osobą bliską.

Wielokierunkowe testy związane z oceną stanu funkcjonalnego będą przeprowadzone wśród wszystkich uczestników na 3 etapach – podczas rekrutacji, po 3 miesiącach oraz po 6 miesiącach. Wizyty kontrolne trwają ok. 2 godziny. Wśród połowy uczestników dane z urządzeń monitorujących oraz dane z badań kontrolnych będą rejestrowane również w domu, gdzie zostanie zainstalowany zestaw czujników, który umożliwi lekarzowi śledzenie zmiennych istotnych pod względem ryzyka wystąpienia zespołu słabości.

POTENCJALNE KORZYŚCI
W ramach prowadzonego projektu uczestnicy zostaną zbadani wielokierunkowo, z wykorzystaniem testów wchodzących w skład Całościowej Oceny Geriatrycznej. Wyniki przeprowadzonego badania mogą przyczynić się do szybkiego identyfikowania osób zagrożonych pogorszeniem sprawności funkcjonalnej oraz rozwoju zespołu słabości poprzez natychmiastową interwencję związaną z dostosowaniem leczenia, zaleceniami żywieniowymi, wdrożeniem odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej dostosowanej do stanu zdrowia uczestnika oraz w razie potrzeby kierowaniem do specjalisty. Osoby, u których zainstalowany zostanie domowy System POSITIVE będą dodatkowo kontrolowane w okresach pomiędzy wizytami oraz dzięki aplikacji będą miały możliwość ciągłego kontaktu z lekarzem.

DOBROWOLNY UDZIAŁ W BADANIU
Udział w projekcie badawczym jest dobrowolny. Mogą Państwo zrezygnować/wycofać zgodę na uczestnictwo na każdym etapie badania bez negatywnych konsekwencji czy wpływu na dalszy proces leczenia. Mogą Państwo skonsultować swój udział w badaniu ze swoim lekarzem, rodziną lub przyjaciółmi przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Uczestnictwo w badaniu jest nieodpłatne i nie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

 

Jeśli chcieliby Państwo wziąć udział w badaniu lub uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu: poniedziałek-piątek, godz. 8:00 – 16:00 pod numerem telefonu: 887-864-054.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt