Beneficjent Miasto Łódź w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez UE pn. "Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” organizuje kulturalne wydarzenie, które z powodu pandemii koronawirusa musi odbyć się w internecie. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy zainteresowani dołączą do nas przed ekranami swoich: komputerów, laptopów i smartfonów. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę, czyli w Mikołajki.
Miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki (tu powstanie studio do streamu – będzie możliwość transmitowania warsztatów na fanpage: Domu Kultury ,,502” oraz Ośrodka Kultury Górna placówek, które biorą udział w projekcie unijnym).
PROGRAM 6 grudnia
Godz. 11-12
"Mi-Kołajki, Ci-Kołajki: Papierowy Szoł" – rodzinne warsztaty plastyczne (od 6 lat)
Jak się przygotować? Potrzebne będą: papier różnej grubości (mile widziany papier z odzysku), kartki z bloku technicznego, papier śniadaniowy, stare gazety, papier pakowy, papier do pieczenia, serwetki, rolki po papierze toaletowym itp., nożyczki, taśma klejąca, ołówek, marker, pinezki, kawałek gumki do ścierania lub naturalnego korka.
Prowadzący: Jola Królicka i Antoni Kowarski
Artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej i z niepełnosprawnościami.
Konkurs: poprosimy o nadesłanie prac wykonywanych podczas warsztatów – 3 osoby zostaną wyróżnione wyjątkowymi nagrodami - puzzle.
Godz. 13-14
Luz Blues - warsztaty uważności (dzieci w wieku 6-10 lat)
Jak się przygotować? Potrzebne będą: słoik (300 - 500 ml), brokat różne kolory, 3 kleje z brokatem, ciepła woda, odrobina mydła w płynie.
Prowadząca: Małgorzata Lipczyńska
Aktorka, tancerka, choreografka, animatorka kultury, instruktorka warsztatowa. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Socjologii oraz Wydziale Humanistycznym, na kierunku Kulturoznawstwo. Współpracuje z Teatrem Tańca KIJO. W Polsce i za granicą prowadziła wiele warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z zakresu tańca i teatru. Współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim, prowadząc zajęcia teatralne w Instytucie Kultury Polskiej.
Konkurs: poprosimy o nadesłanie prac wykonywanych podczas warsztatów – 3 najlepsze otrzymają puzzle.
Godz. 15-16
Tańczące elfy – warsztat taneczny
Jak się przygotować? Wygodne ubrania i trochę wolnego miejsca przed ekranem.
Prowadzący – Paweł Błaszczyk
Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 8 lat w klubie „Cantinero” Tomaszów Mazowiecki. Szkolił się pod okiem trenerów, instruktorów i choreografów takich jak: Grzegorz Rybicki, Stefano Terrazzino, Rafał Maserak, Jan Kliment. Brał udział w różnego rodzaju projektach tanecznych i festiwalach. Pracę jako instruktor rozpoczął w 2010 roku w Bełchatowskim klubie tańca. Poprzez swoją pasje do tańca i niespożyte pokłady energii zaraża na swoich zajęciach uśmiechem, ekspresją i rytmicznym poruszaniem ciałem – bo tym jest według Pawła taniec.
Konkurs: poprosimy o nadesłanie filmików nagranych po warsztatach z układem – 3 najlepsze otrzymają puzzle (w załączeniu zdjęcie)
Link do wydarzenia: https://bit.ly/37t02Ju
Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Ma na celu poszerzenie oferty kulturalnej miasta, poprawy dostępu do kultury oraz umożliwienie odbiorcom różnorodnych form uczestniczenia w kulturze.