Zdobądź nowy zawód i znajdź pracę. Projekt dla osób bezrobotnych

Miasto Łódź we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym realizuje projekt "Aktywni na rynku pracy" z zakresu aktywizacji zawodowej skierowany do osób bezrobotnych z obszaru rewitalizacji. Uczestnicy mają szansę zdobyć nowy zawód i znaleźć stałą pracę.

fot. CC0 license
Projekt rozpoczyna się od doradztwa zawodowego, które pomoże niezdecydowanym lub zagubionym na rynku pracy

- Ten projekt jest świadectwem tego, o czym Urząd Miasta Łodzi mówi od dłuższego czasu. Rewitalizacja to nie tylko nowe budynki i ulice, ale także działania społeczne - podkreśla Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ. 

Z projektu skorzystać może 50 osób zamieszkałych na obszarze rewitalizacji. Projekt rozpoczyna się od doradztwa zawodowego, które pomoże niezdecydowanym lub zagubionym na rynku pracy osobom rozpoznać predyspozycje zawodowe oraz dobrać kolejne formy wsparcia adekwatne do osobistych preferencji i oczekiwań rynku pracy. Na bazie spotkań i rozmów z doradcą indywidualnie dobrane zostaną szkolenia zawodowe, pozwalające nabyć nowe kwalifikacje albo podnieść i udoskonalić już posiadane umiejętności, jeśli nie są one wystarczające dla potrzeb współczesnego rynku pracy. Wszystkie szkolenia zakończone zostaną egzaminem potwierdzającym zdobyta wiedzę.

Oprócz podstawowej formy wsparcia, po zakończonych szkoleniach zawodowych uczestnicy będą kierowani na sześciomiesięczne staże zawodowe, gdzie doskonalić będą zdobyte umiejętności i weryfikować wiedzę w praktyce. - To pierwszy etap na drodze stabilizacji na rynku pracy. Wiele osób po stażu otrzymuje zatrudnienie. Jeżeli to się nie uda, mamy propozycję kolejnej formy wsparcia w postaci usług pośrednictwa pracy i pomocy w bezpośrednim kontakcie z potencjalnym pracodawcą oraz znalezieniu stałego zatrudnienia - tłumaczy Zofia Sepkowska, wiceprezes łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Uczestnicy projektu mogą również skorzystać z tzw. szkoleń miękkich, podnoszących kompetencje cyfrowe i przygotowujących do bardziej aktywnego uczestnictwa na rynku pracy oraz liczyć na wsparcie finansowe w postaci stypendium szkoleniowego oraz zwrotu kosztów dojazdu.

Wartość projektu to 1,2 mln zł. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ul. Wólczańskiej 51 oraz w Biurze Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ przy al. Politechniki 32.     

Więcej informacji na stronie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego 

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt