- Oferta jest skierowana do uczniów szkół zawodowych i techników, ale lekcje odbywają się również w liceach, bo maturzyści często wybierają kierunek studiów myśląc o pracy "na swoim" - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Wspieramy przedsiębiorczość i inicjatywę, których młodym ludziom nie brakuje. A taka lekcja może być też inspiracją czy drogowskazem podczas wyboru drogi życiowej.
Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia UMŁ zapytał uczniów czy wiedzą gdzie należy się zgłosić i jakie dokumenty zgromadzić aby zarejestrować firmę. Żaden z przyszłych techników informatyki nie umiał odpowiedzieć.
- To proste, ale zwykle to co wydaje się proste jest najtrudniejsze dlatego staramy się wspierać uczniów praktycznymi informacjami – powiedział dyrektor Bors. – Podczas zajęć młodzież dostaje podstawowe informacje poparte praktycznymi wskazówkami, a więc nawet jeśli sami nie skorzystają mogą pomóc kolegom czy znajomym.
Dyrektor ZSP nr 19 Teresa Łęcka podkreśliła, że chętnie korzysta z każdej możliwości wzbogacenia programu nauczania.
- Nigdy nie wiadomo co może się przydać, a informatyk to zawód wymarzony chyba, aby działać na własny rachunek, myślę, że za kilka lat powstanie wiele takich małych biznesów - dodała Teresa Łęcka.
Lekcje przedsiębiorczości odbywają się cyklicznie dwa razy w miesiącu. Szkoły zainteresowane takimi lekcjami mogą się zgłaszać do Biura Promocji Zatrudnienia przy al. Politechniki 32.