Zgłoś dziurę – załatamy ją

Przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń od mieszkańców, uzupełniając naszą listę ubytków do załatania. Sukcesywnie każda ze zgłoszonych dziur zostanie naprawiona.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZDiT ma w planach załatanie ubytków w ponad 180 lokalizacjach
4 zdjęcia
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Do tej pory za pomocą Facebooka, e-maila i telefonu przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło dróg na Widzewie i Bałutach. Zgłoszenia często się powtarzają, a wskazane lokalizacje potwierdzają, że są to drogi na których cienka warstwa asfaltu ułożona została w minionych latach na kocich łbach, trylince, czy płytach. To powoduje odkształcenia, spękania i szybsze zużycie nawierzchni co przyczynia się do powstawania licznych ubytków, zwłaszcza przy obecnej pogodzie z dużą ilością wody marznącej w nocy i rozsadzającej spękania w asfalcie.

- Pracy na łódzkich ulicach jest obecnie bardzo dużo, co pływa na czas realizacji. Jednakże żadna ze zgłoszonych ulic nie zostanie pominięta. Dziękujemy za wszystkie informacje, które otrzymujemy od mieszkańców. Cały czas w razie potrzeby można kontaktować się z nami za pośrednictwem dostępnych kanałów – wyjaśnia Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Metoda jaką staramy się najczęściej używać, przy sprzyjających warunkach pogodowych to łatanie dziur tzw. „metodą na ciepło”. Bardziej trwałą, lepiej zabezpieczająca drogę i zlepiająca nawierzchnię niż uzupełnienie ubytków granulatem asfaltowym, czyli tzw. „metodą na zimno”. Jednak żadna ze stosowanych metod nie jest remontem, a jest to zabezpieczenie i punktowa naprawa nawierzchni. Uzupełnienie ubytku nigdy nie stanie się trwałą częścią nawierzchni. Takie miejsce nie ma już takich samych właściwości, jak jednolicie ułożony asfalt na całej powierzchni drogi.

Obecnie zużywamy ok. 40-50 ton masy każdego dnia. Zaplanowane mamy ponad 180 lokalizacji na które zużyjemy prawie 200 ton masy. Przed nami kilkanaście dni wzmożonej codziennej pracy, dlatego prosimy o cierpliwość – każdy zgłoszony ubytek zostanie naprawiony.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt