Łódzki Panel Obywatelski jest formą demokracji deliberacyjnej. Jest to sposób podejmowania ważnych dla miasta decyzji przez losowo wyłonioną grupę mieszkanek i mieszkańców, której rolą jest rozstrzygnięcie danej sprawy biorąc pod uwagę dobro wspólne wszystkich łodzian. Grupa ta ma odzwierciedlać ogólną populację miasta.
Szukamy 67 panelistek i panelistów, którzy udzielą nam odpowiedzi w następujących zagadnieniach:
- <link panel-obywatelski/tematyka/jak-ksztaltowac-zielen-w-miescie-lodzi/>Kształtowanie zieleni w mieście Łodzi</link>
- <link panel-obywatelski/tematyka/jak-miasto-i-mieszkancy-moga-wspolnie-dzialac-na-rzecz-poprawy-stanu-zieleni-w-miescie/>Wspólne działania Miasta i mieszkańców na rzecz poprawy stanu zieleni w mieście </link>
- <link panel-obywatelski/tematyka/jak-miasto-powinno-przeciwdzialac-skutkom-suszy/>Przeciwdziałanie skutkom suszy przez Miasto</link>
Do udziału w Panelu może się zgłosić każda osoba mieszkająca na terenie Łodzi, która ukończyła 15 rok życia. Dla osób w wieku od 15 do 18 lat, obowiązuje dodatkowo warunek, iż muszą mieć wykształcenie podstawowe (ośmioletnie) lub gimnazjalne.
Zgłosić można się na jeden z dwóch sposobów:
- Wypełniając elektroniczny formularz na stronie panelu.
- Wrzucając wersję papierową formularza do urny w punktach informacyjno-kancelaryjnych Urzędu Miasta Łodzi:
- ul. Zachodnia 47
- al. Politechniki 32
- ul. Krzemieniecka 2b
- al. Piłsudskiego 100
- ul. Piotrkowska 110
Paneliści zostaną wylosowani spośród wszystkich zgłoszonych osób, tak by odzwierciedlali ogólną populację Łodzi pod względem: wieku, płci, miejsca zamieszkania i poziomu wykształcenia. Każdy panelista otrzyma wynagrodzenie 500 zł brutto.