Złoty medal Zuzanny Wiernickiej

Zuzanna Wiernicka reprezentująca Rudzki Klub Sportowy zdobyła złoty medal na dystansie 1500 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 20, które odbyły się we Wrocławiu.

Foto: RKS Łódź

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce rozpoczęły się w piątek 14 lutego i już pierwszego dnia zawodów reprezentantka łódzkiego klubu stanęła na najwyższym stopniu podium. Zuzanna Wiernicka z Rudzkiego Klubu Sportowego z czasem 4:37.49 była najlepsza w biegu na 1500 metrów do lat 20. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Regina Brudny z RLTL GGG Radom (4:40.03), a jako trzecia linię mety przekroczyła Michalina Thamm z MKS-MOS Katowice (4:41.23).

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt