Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Spotkania i rozmowy dały efekt w postaci kluczowych uwag

Budżet Obywatelski to ciągłe zmiany. Co roku pytamy łodzian, jakie chcieliby wprowadzić w kolejnym roku. Tym razem po zakończonym głosowaniu podczas VII edycji BO, odbyły się 4 spotkania z mieszkańcami. Każde z nich poświęcone było innej grupie i innej tematyce związanej z Budżetem Obywatelskim.

Jakich zmian w Budżecie Obywatelskim oczekują łodzianie? Spotkania i rozmowy w konsultacjach BO dały efekt w postaci kilku kluczowych uwag

Na podstawie spotkań z organizacjami pozarządowymi, radami osiedli, przedstawicielami placówek oświatowych, a także ostatniego spotkania dedykowanego wszystkim mieszkańcom, wypracowane zostały nowe zasady Budżetu Obywatelskiego. Najważniejsza zmiana to podział środków na pulę ponadosiedlową i osiedlową.

- Proponujemy podział: 20 milionów złotych w ramach puli ponadosiedlowej i 30 milionów na projekty osiedlowe. Dodatkowo w puli ponadosiedlowej znajdą się projekty wszystkich instytucji miejskich oraz dwóch terenów zielonych, z których korzystają wszyscy mieszkańcy, czyli park na Zdrowiu i Łagiewniki - informuje Damian Raczkowski, przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego.

W myśl tej propozycji w grupie ponadosiedlowej znajdą się placówki oświatowe, biblioteki, przychodnie, schronisko dla zwierząt, projekty związane ze strażą miejską, jednostkami OSP, ZOO, schroniskiem dla zwierząt, czy Ogrodem Botanicznym.

- Kolejna zmiana dotyczy głosowania. Będzie można oddawać pięć głosów na projekty ponadosiedlowe i pięć na projekty osiedlowe, przy czym będzie można wybrać tylko dwa osiedla podczas głosowania - informuje Adam Pąsiek z Biura ds. Partycypacji Społecznej.

Propozycje zostaną przedstawione mieszkańcom jeszcze raz podczas konsultacji społecznych, które odbędą się w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt