Zmiany w rozkładach MPK

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, zmianie ulegają rozkłady jazdy łódzkiego MPK. Od wtorku 17 marca – do odwołania - będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy z wydłużonymi porannymi i popołudniowymi szczytami komunikacyjnymi.

fot. Archiwum UMŁ
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, zmianie ulegają rozkłady jazdy łódzkiego MPK.

Utrzymane jest kursowanie linii: 10A, 11A, 18, zawieszone kursowanie linii: 7 i 16, linie według rozkładu jazdy z dnia roboczego: 43AB, Z45, Z46, 53ABCDE, 60ABCD, 91ABC, 61 i 6.(MUK). Rozkłady sobotnie (bez wzmocnień) będą obowiązywały na liniach: 54ABC, 55, 58AB, 63, 66, 82AB, 87AB, 90ABC, 94, G1, G2, H, W.

Jeśli chodzi o linie nocne, to od nocy z poniedziałku na wtorek (z 16 na 17 marca) będą obowiązywały rozkłady jak z piątku na sobotę, przy czym w dni robocze nie będą realizowane kursy do Pabianic linią N4B oraz do Konstantynowa linią N9.

Dodatkowo – linia 96 będzie kursować tylko w wariancie C – przez Przybyszewskiego na Janów.

Natomiast w soboty, niedziele i święta, kursowanie nie ulega zmianom.

Aktualne rozkłady dostępne są na stronach: www.mpk.lodz.pl, www.rozklady.lodz.pl a także w aplikacjach mobilnych myBus i WatchLine.

Działania MPK-Łódź w walce z koronawirusem

Ponadto przypominamy pasażerom, że nie ma potrzeby naciskania przycisków – zarówno wewnątrz autobusu, jak i na zewnątrz. Kierowcy i motorniczowie otwierają drzwi automatycznie.

Podobnie jest w przypadku przystanków na żądanie. Jeśli w autobusie lub na przystanku są pasażerowie, kierowca zatrzymuje pojazd i otwiera drzwi automatycznie (zmiana ta obowiązuje od nocy z 15 na 16 marca).

Co ważne, pasażerowie nie muszą też dotykać biletomatu dłonią, by kupić bilet. Ekrany w biletomatach można obsługiwać przy pomocy przedmiotów takich, jak m. in. długopis, czy ołówek.

W pojazdach MPK – Łódź codziennie dezynfekowane są poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących w pojazdach komunikacji miejskiej. Wykorzystywany jest do tego specjalistyczny preparat.

Wprowadzona została strefa bezpieczeństwa w obrębie kabiny kierującego – z zakazem wstępu dla pasażerów. W związku z tym przednie drzwi pojazdów są zablokowane.

Pracownicy Spółki, a w szczególności prowadzący, zostali zapoznani z zasadami higieny zmniejszającymi ryzyko infekcji oraz wyposażeni są w płyny do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki. Do tej pory MPK-Łódź zakupiło 3 tys. sztuk środków dezynfekujących.

Dodatkowo – w monitorach LCD w pojazdach MPK-Łódź emitowane są materiały informacyjne dotyczące korona wirusa, zgodne z informacjami podawanymi przez WHO.

Polecane aktualności

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Kontakt