Innowacje dotyczą zarówno etapu składania i weryfikacji wniosków, jak również samego głosowania. Przede wszystkim dla rozszerzenia możliwości analizy i konsultacji wniosków cała akcja rozpoczyna się wcześniej, bo już od 13 lutego, a w roku ub. startowała w połowie marca. Dla zwiększenia liczby zadań ponadosiedlowych zmniejszono maksymalną kwotę do 20 proc., a wcześniej było to 25 proc. całej sumy przeznaczonej na tego typu zadania.
Dla usprawnienia głosowania wydłużono termin składania kart papierowych z 9 do 16 dni, natomiast internetowe zbieranie głosów skrócono z 30 do 23 dni. By zachować przejrzystość głosowania na kartach papierowych nie będzie ich można już pobierać ze strony internetowej, a jedynie odebrać maksymalnie 5 egz. wyłączanie w punktach do głosowania.
Po wprowadzeniu tych zmian ulega tym samym modyfikacji kalendarz budżetu obywatelskiego w sezonie 2017/2018 - formularze z projektami można zgłaszać od 13 lutego do 13 marca, praca nad nimi mają potrwać do 12 czerwca, a głosowanie rozpocznie się 16 września br.
Zmiany w zasadach budżetu obywatelskiego
- kategoria:
- Budżet obywatelski
Trwa proces udoskonalenia i usprawnienia zasad budżetu obywatelskiego w Łodzi. O głównych zmianach w nowej edycji 2017/2018 poinformowali na konferencji prasowej: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bliźniuk oraz dyrektor Biura ds. Partycypacji UMŁ Grzegorz Justyński.