Zmiany w zasadach zatrzymywania się na ul. Piotrkowskiej

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicy Piotrkowskiej, mające na celu usprawnienie działania gastronomii, zaczęły być wykorzystywane przez pracowników i klientów firm zlokalizowanych w pobliżu deptaka. Dostawy i odbiór jedzenia na wynos wciąż pozostają dla restauracji jedyną legalną możliwością funkcjonowania, dlatego ostatnie zarządzenie dopuściło wjazd pojazdów zajmujących się dowozem posiłków na podstawie kartki z nazwą restauracji. W trakcie przedłużającego się lockdownu ułatwienia w sposobie korzystania z przywileju zaczęły być jednak nadużywane przez kierowców pojazdów nie związanych z gastronomią.

Do czasu ponownego otwarcia gastronomii obowiązywać więc będą specjalne identyfikatory wydawane na konkretny odcinek i przypisany do danej restauracji.

Straż Miejska w Łodzi otrzymuje wiele sygnałów, że pojazdy parkują na ul. Piotrkowskiej przez cały dzień oraz nie stosują oznaczeń pozwalających przypisać dany pojazd do restauracji. Na podstawie obserwacji i zażaleń otrzymywanych od przedsiębiorców podobne wnioski ma menadżer ulicy Piotrkowskiej. – Rozwiązanie, które miało pomagać, stało się problemem ulicy Piotrkowskiej i otworzyło furtkę dla osób nadużywających przepisów. W rezultacie utrudnione jest zarówno dostarczanie jedzenia jak i praca Strażników Miejskich, którzy nie mogą weryfikować pojazdów rzeczywiście związanych z restauracjami. W tej sytuacji należy zmienić zarządzenie – mówi Piotr Kurzawa, menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Do czasu ponownego otwarcia gastronomii obowiązywać więc będą specjalne identyfikatory wydawane na konkretny odcinek i przypisany do danej restauracji. Uprawnienia do jego wydania  otrzymają właściciele lokali znajdujących się przy Piotrkowskiej na podstawie danych firmy. Postój będzie możliwy przez maksymalnie 20 minut i tylko w godzinach funkcjonowania restauracji. – Nowe zasady umożliwią rzetelną weryfikację kierowców i pozwolą naszym pracownikom na egzekwowanie kar dla nieuczciwych właścicieli pojazdów, którzy nie posiadają uprawnień i wykorzystują wcześniej wprowadzone ułatwienia. Wprowadzenie obowiązku posiadania takiego identyfikatora zakończy też proceder poruszania się po wszystkich odcinkach ulicy. – mówi Patryk Polit, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Łodzi.

Identyfikator będzie wydawany na podstawie wniosku złożonego w Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ul. Piotrkowska 110, wejście od str. pasażu Schillera). Identyfikator na wniosek Straży Miejskiej będzie mógł być cofnięty w sytuacji, gdy kierowca nagminne parkuje w celach innych niż dowóz jedzenia. Do 22 lutego będzie obowiązywać okres przejściowy, w trakcie którego pracownicy gastronomii mają czas na wyrobienie identyfikatorów.

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt