W 2007 r. w kamienicy wybuchł pożar, który strawił dach razem z konstrukcją. Lokatorzy musieli się przeprowadzić, okna zamurowano i zabito deskami. Budynek był w opłakanym stanie. W pierwszej kolejności została wyremontowana kamienica frontowa. Remont generalny objął odnowienie elewacji i rekonstrukcję detali architektonicznych, w tym balkonów, wymianę wszystkich instalacji, wymianę stropów i więźby dachowej, remont klatek, wykonanie izolacji i wykończenie wnętrz. - To jeden z najcenniejszych zabytków, które aktualnie remontujemy w ramach "Mia100 Kamienic" - podkreśla dyrektor Biura Prezydenta Łodzi Tomasz Piotrowski i zaznacza, że miasto zleciło też projekt remontu dla oficyn. Prace pochłonęły dotychczas 10 mln zł
Prace związane z tym budynkiem opóźniły się, bo kamienicę wpisano do rejestru zabytków. Po ukończeniu całego przedsięwzięcia, pod koniec wakacji, na mieszkańców Łodzi czekać będzie 16 nowo wyremontowanych mieszkań oraz 5 lokali użytkowych.
Po zakończeniu robót otoczenie najstarszej kamienicy w Łodzi będzie miejscem pełnym zieleni, gdzie główną rolę będzie odgrywać ogromny kasztan znajdujący się na środku podwórka. Obok niego zamontowane zostaną ławki.
Gottlieb Beer zbudował pierwszą piętrową kamienicę w Łodzi 182 lat temu. W późniejszym czasie pełniła ona rolę m.in. szkoły ewangelicko-katolickiej oraz teatru muzycznego "Lutnia". Dziś, gdy ostatnie etapy prac renowacyjnych zbliżają się ku końcowi, mieszkańcy Łodzi mogą się powoli cieszyć nowym klimatycznym miejscem, które niedługo będzie gotowe do zamieszkania.