Zobacz, jak wygląda lokal zamienny na czas rewitalizacji

Planowana rewitalizacja obszarowa w centrum Łodzi obejmuje ponad 100 kamienic i budynków, co oznacza, że w trakcie remontów trzeba znaleźć lokum i przeprowadzić ponad tysiąc rodzin. Zamienne lokale oferowane mieszkańcom, którzy muszą przeprowadzić się na czas trwania rewitalizacji obszarowej mają często lepsze wyposażenie techniczne i wysoki standard.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Część mieszkań zastępczych pochodzi z programu "Mia100 Kamienic", które zostały gruntownie wyremontowane w dobrym standardzie - powiedział dyrektor Biura Prezydenta UMŁ Tomasz Piotrowski podczas prezentacji jednego z takich lokali przy ul. Gdańskiej 35.

Wykończony lokal posiada wszystkie media, armaturę, glazurę, panele podłogowe, łazienkę. W kamienicy, którą zmodernizowano w ub. roku udało się wygospodarować 21 mieszkań, a koszt remontu budynku frontowego i oficyn wyniósł 6 mln zł.

Plan zabezpieczenia lokali zamiennych dla osób przeprowadzających się z uwagi na działania rewitalizacyjne w kwartałach śródmieścia jest już domknięty w 60-65 proc.

Dyrektor Zarządu Lokali Miejskich Andrzej Chojnicki wyjaśnia, że w przypadku przekazywania lokali dla osób przeprowadzających się z remontowanych budynków obowiązuje określona procedura przydziału. Dla osób posiadających tytuł prawny do lokalu przedstawiane są propozycje mieszkań zamiennych o wyższym standardzie lub po remoncie. Po wyborze z kilku ofert zainteresowani otrzymują skierowanie do nowego lokum. W przypadku osób z lokali socjalnych lub zadłużonych wskazywane są równorzędne propozycje. W zależności od stanu technicznego i posiadanych mediów kształtowana jest opłata czynszowa, naliczana od stawki bazowej z ewentualnymi obniżkami.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt