11. LFF - Polówka 2018 - Teofilów - obok basenu Wodny Raj [niedziele - Repertuar]

autor:

08.07.2018

Zagościmy w łódzkich parkach, na dziedzińcach, osiedlach i innych ciekawych miejscach. Szykujemy prawdziwą, dwumiesięczną filmową ucztę na terenie całego miasta. Pokazy odbywać się będą codziennie po zmroku. Filmy - jak zawsze ciekawe i ambitne prezentowane będą w sekcjach tematycznych. Po raz drugi wraz z inicjatorem osiedlowych projekcji - stowarzyszeniem Odnowa Teofilowa zapraszamy na boisko obok basenu Wodny Raj, na sekcję wypełnioną po w większości najlepszymi polskimi komediami.

mat. pras. Archiwum UMŁ
Letni Festiwal Filmowy Polówka, projekcja w EC1- Łódź Miasto Kultury
5 zdjęć
mat. pras. Archiwum UMŁ
mat. pras. LLF Polówka
mat. pras. LFF Polówka
mat. pras. LLF Polówka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Cicha Noc w reżyserii Piotra Domalewskiego  filmem otwarcia 11. edycji Letniego Festiwalu Filmowego POLÓWKA. 3 lipca w parku na Zdrowiu najlepszym polskim filmem 2017 roku zainaugurujemy 11-tą edycję Letniego Festiwalu Filmowego Polówka. Pokażemy aż 74 filmy fabularne w 8 lokalizacjach! Zagościmy w łódzkich parkach, na dziedzińcach, osiedlach i innych ciekawych miejscach. Szykujemy prawdziwą, dwumiesięczną filmową ucztę na terenie całego miasta. Pokazy odbywać się będą codziennie po zmroku. Filmy - jak zawsze ciekawe i ambitne prezentowane będą w sekcjach tematycznych.

Będziemy w 4 już znanych miejscach oraz w 4 zupełnie nowych i jeszcze dla nas nieodkrytych.

  • Poniedziałki (od 9 lipca) - Rynek Starego Miasta - filmy Oscarowe
  • Wtorki (od 3 lipca) - Park na Zdrowiu - cykl The Best Of
  • Środy (od 4 lipca) - Park Julianowski - Sport
    Środy (od 11 lipca, co dwa tygodnie) - Stare Kino/ Cinema Residence - HoteLove (ul. Piotrkowska 120) - filmy o tematyce hotelowo-restauracyjnej
  • Czwartki (od 5 lipca) - Stawy Stefańskiego - Dobre kino dla dorosłych
  • Piątki (od 6 lipca) - EC1 - Łódź Miasto Kultury - Festiwal Transatlantyk Bunt
  • Soboty (od 7 lipca) - Muzeum Włókiennictwa - Muzyka
  • Niedziele (od 8 lipca) - Odnowa Teofilowa/ boisko obok basenu Wodny Raj - Polskie komedie Vol. 2

Podtrzymujemy dalej lekką, bezpieczną i piknikową atmosferę naszych spotkań, podczas których widzowie mają za zadanie zapomnieć przez chwilę o otaczającym ich świecie. 
To będzie piękne filmowe lato. Do zobaczenia na POLÓWCE!

Repertuar niedzielny lipiec-sierpień-wrzesień 2018:
Stowarzyszenie Odnowa Teofilowa - boisko obok basenu Wodny Raj
Filmy będą poprzedzone pokazami krótkich metraży. Sekcja realizowana jest dzięki projektowi z Budżetu Obywatelskiego.

  • 8 lipca Nic śmiesznego
    Reżyseria: Marek Koterski
    Produkcja: Polska (1995)
    Gatunek: dramat, komedia
    Czas: 95'

    Opis: Pewnego dnia sanitariusze szpitalni, oglądając zwłoki w kostnicy, rozpoznają reżysera filmowego. Mężczyzna, mimo że zmarł, zaczyna wspominać swoje życie. Zrobił karierę, kręcił filmy, miał liczne kochanki, ale nigdy nie urzeczywistnił swoich marzeń. Jego życie przeplatane było licznymi niepowodzeniami, które wyniszczały go od środka. Mimo że zrobił karierę w filmie, nie był zadowolony z życia.
    Więcej informacji o projekcji na facebookowym wydarzeniu.

  • 15 lipca  Kingsajz
    Reżyseria: Juliusz Machulski
    Produkcja: Polska (1987)
    Gatunek: komedia
    Czas: 104'
    Zwiastun: https://youtu.be/jCJ7pHxKlEM

    Opis: W podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu istnieje kraina zwana Szuflandią. Jej pejzaż tworzą szuflady, segregatory i inne atrybuty urzędniczej rzeczywistości. Panuje tu nadszyszkownik Kilkujadek, który z pomocą zaufanej świty trzyma swoich "kumotrów" za twarz, by przypadkiem żaden z nich nie wykrył tajemnicy Kingsajzu, czyli eliksiru pozwalającego krasnoludkowi uzyskać rozmiary człowieka i zamieszkać w krainie ludzi, obfitującej w wolność, kobiety i inne atrakcje. Przypadek sprawia, że alchemik Adaś samodzielnie uzyskuje Kingsajz. Ale są osoby, którym bardzo zależy, by ta tajemnica nie wyszła na światło dzienne. 

  • 22 lipca  Piłkarski poker
    Reżyseria: Janusz Zaorski
    Produkcja: Polska (1988)
    Gatunek: komedia, sportowy
    Czas: 101'

    Opis: Klasyczna, polska komedia, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim. "Drukowane" mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze - czy tak wygląda rzeczywistość polskiej ligi piłkarskiej? Zajrzyj 32 32 za jej kulisy... Plejada najlepszych aktorów oraz ciągle aktualny i gorący temat gwarantują sto pięć minut doskonałej zabawy. 

  • 29 lipca  Rozmowy kontrolowane
    Reżyseria: Sylwester Chęciński
    Produkcja: Polska (1991)
    Gatunek: komedia
    Czas: 93'

    Opis: W grudniu 1981 roku Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym) otrzymuje od pułkownika UB, Zygmunta Molibdena (Krzysztof Kowalewski), zadanie przeniknięcia do struktur "Solidarności" w Suwałkach. Wyposażony we wspólne zdjęcie z Lechem Wałęsą udaje się do województwa suwalskiego. Tam zastaje go stan wojenny. Po spowodowaniu wypadku samochodowego, Ochódzki porzuca swój pojazd i pożyczonym autem wraca do stolicy. Zatrzymuje go patrol milicji, który w bagażniku samochodu znajduje solidarnościowe ulotki. Bojąc się aresztowania, rzuca się do ucieczki...

  • 5 sierpnia  Bilet na księżyc
    Reżyseria: Jacek Bromski
    Produkcja: Polska (2013)
    Gatunek: komedia, obyczajowy
    Czas: 120'
    Zwiastun filmu: https://youtu.be/6yWcY8eLnmg

    Opis: Rok 1969. Fascynujący się lotnictwem Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby w... Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek – niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali – chce przygotować nieśmiałego brata do życia. Jednak spotkanie z piękną i tajemniczą kobietą (Anna Przybylska) wywoła mnóstwo komplikacji w życiu Adama, inicjując serię zaskakujących wydarzeń.

  • 12 sierpnia  Kogel-mogel
    Reżyseria: Roman Załuski
    Produkcja: Polska (1988)
    Gatunek: komedia, obyczajowy
    Czas: 105'

    Opis: Po emocjach związanych z egzaminami wstępnymi na wydział pedagogiki Katarzyna Solska (Grażyna Błęcka-Kolska) wraca do rodzinnej wsi. I tu czeka ją niespodzianka - rodzina bez jej wiedzy rozpoczęła przygotowania do zaręczyn z bogatym sąsiadem Kolasą (Jerzy Rogalski). Dziewczyna wpada w rozpacz, próbuje się sprzeciwić decyzji rodziców, ale zostaje zamknięta w swoim pokoju. W dniu wizyty narzeczonego ucieka przez okno i z poczty dzwoni na uczelnię. Otrzymuje mylną informację i jest przekonana, że nie została przyjęta na studia. Zrezygnowana wraca do domu i zgadza się na ślub. Tymczasem w przeddzień wesela listonosz przynosi zawiadomienie o przyjęciu na uniwersytet.

  • 19 sierpnia  Obywatel
    Reżyseria: Jerzy Sthur
    Produkcja: Polska (2014)
    Gatunek: komedia, dramat
    Czas: 108'
    Zwiastun filmu: https://youtu.be/ZUXUy6M56WU

    Opis: W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu "Seksmisji". Jak ta kultowa komedia, "Obywatel" również pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich "izmów". Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek. 

  • 26 sierpnia  Kiler
    Reżyseria: Juliusz Machulski
    Produkcja: Polska (1997)
    Gatunek: komedia, sensacyjny
    Czas: 104'

    Opis: Budząc się pewnego dnia we własnym łóżku, Jurek Kiler zostaje aresztowany przez brygadę antyterrorystyczną. Policja bierze go za groźnego przestępcę, bo w bagażniku jego taksówki znaleziono karabin, z którego poprzedniego dnia zabito człowieka. Jurek trafia do więzienia, gdzie od razu staje się gwiazdą wśród kryminalistów. Na nic zdają się tłumaczenia, że oskarżony jest tylko taksówkarzem. Komisarz Ryba nie daje się przekonać - jest absolutnie pewien, że złapał poszukiwanego w całej Europie seryjnego zabójcę. Siara, gruba ryba świata przestępczego, na wieść o zatrzymaniu Kilera organizuje błyskawiczną akcję i odbija go z rąk policji. Nie wiedząc z kim ma naprawdę do czynienia, zleca mu kolejne zadanie. Pogłoski o niebywałych wyczynach Kilera zataczają coraz szersze kręgi. Jurek tymczasem dochodzi do wniosku, że wyjaśnienie nieporozumienia zupełnie mu się nie opłaca. Z pomocą dziennikarki realizuje sprytny plan...

  • 2 września  Vabank
    Reżyseria: Juliusz Machulski
    Produkcja: Polska (1981)
    Gatunek: komedia kryminalna
    Czas: 104'

    Opis: Debiut fabularny Juliusza Machulskiego. Film łączy elementy czystego kryminału spod znaku Alfreda Hitchcocka ze stylizacją retro. Akcja toczy się w scenerii warszawskiej w latach trzydziestych. Doświadczony kasiarz Kwinto (Jan Machulski) opuszcza właśnie więzienie i obmyśla zemstę na Kramerze (Leonard Pietraszak), właścicielu banku, który przed laty namówił go na włamanie, a następnie zadenuncjował policji.

  • 9 września Lejdis
    Reżyseria: Tomasz Konecki
    Produkcja: Polska (2008)
    Gatunek: komedia
    Czas: 136'
    Zwiastun filmu: https://youtu.be/lQ1xd3aPrhM

    Opis: "Lejdis" to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Bohaterki filmu - podobnie jak bohaterki największych amerykańskich hitów "Seks w wielkim mieście", "Gotowe na wszystko" - to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Film opowiada o dwunastu miesiącach ich życia. Wszystkie Lejdis znają się od dzieciństwa, mieszkały przez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku-studni i chodziły do tej samej szkoły. Dwie z nich: Łucja i Korba do tej pory mieszkają w mieszkaniach po rodzicach. Pierwszy moment, w którym poznajemy Lejdis to zabawa sylwestrowa, zorganizowana - co jest wieloletnim zwyczajem naszych bohaterek - w samym środku lata. Łucja, Korba, Monia i Gośka wypowiadają marzenia na nadchodzący nowy rok Lejdis. Już następne godziny pokażą, że życzenia te okażą się trudne, a wręcz niemożliwe do spełnienia. Dlaczego? To dość oczywiste: z powodu podłości mężczyzn. Monia i Korba nakrywają Marka, chłopaka Łucji na zdradzie. Marek, by ubiec dziewczyny i nie dopuścić do skandalu, niespodziewanie prosi Łucję o rękę. Łucja szaleje ze szczęścia. W tej sytuacji przyjaciółki nie mają serca wyznać, że wiarołomny narzeczony nie nadaje się na męża. Zostają same z ciężarem tajemnicy. Wkrótce okaże się, że wyskok Marka, to dopiero początek kłopotów wszystkich Lejdis. W ciągu jednego roku ich życie radykalnie się zmieni. Na szczęście zostanie im to, co najważniejsze: przyjaźń. 

Więcej informacji na stronie Polówki i na facebookowym wydarzeniu.

Dodatkowe informacje:
Pokazy na Starym Rynku odbywać się będą dzięki wsparciu, uzyskanemu z Budżetu Obywatelskiego. W tym roku realizacja aż trzech sekcji: na Stawach Stefańskiego, Starym Rynku i Teofilowie możliwa jest dzięki projektom napisanym przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. LFF Polówka odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz sponsorów.

Organizator: Polówka

Czas i miejsce:
8, 15, 22 i 29 lipca (niedziele) 2018
5, 12, 19 i 26 sierpnia (niedziele) 2018
2 i 9 września (niedziele) 2018
godz. 21.00-23.30
Stowarzyszenie "Odnowa Teofilowa"/ boisko obok basenu Wodny Raj
MOSiR Łódź - Pływalnia Wodny Raj
91-134 Łódź, Wiernej Rzeki 2

Letni Festiwal Filmowy POLÓWKA
tel. +48 660 477 834
e-mail: wojtek@fundacjaplaster.pl
http://www.polowka.com/ 

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

poniedziałek, 24 czerwca 2024

 -  Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia w swoich 15 oddziałach. więcej

Łódź
24.06.2024 - 01.09.2024 cały dzień

środa, 26 czerwca 2024

Nabór do Akademii Wolontariatu Seniora

Od 17 czerwca Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” wraca z Akademią Wolontariatu Seniora, czyli przestrzenią integracji międzypokoleniowej, służącą rozwijaniu nowych zainteresowań, pasji,… więcej

26.06.2024 cały dzień

W głowie się nie mieści! Film i zajęcia o emocjach w EC1

NCKF i Ulica Żywiołów zapraszają na film "W głowie się nie mieści 2" i zajęcia "W labiryncie emocji”. więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
26.06.2024 09:30
 -  XIV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE

XIV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE

Już po raz czternasty Łódź rozbrzmiewać będzie folkowymi rytmami, a na ulicach miasta spotkamy wielobarwne grupy artystów z różnych stron świata, dla których inspirację stanowi folklor, kultura… więcej

26.06.2024 11:00
 -  Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Walking photography – fotografia teatralna" w Akademickim Centrum Designu

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Walking photography – fotografia teatralna" w Akademickim Centrum Designu

"Fotograf teatralny to ten podążający, nomadyczny, przesiedlający się, przemierzający płynną rzeczywistość antropogeniczną lub kulturową – nigdy nieneutralną. więcej

Akademickie Centrum Designu (Łódź, ul. Księży Młyn 13/15)
26.06.2024 12:00
 -  Odkryj Teatr w sobie

Odkryj Teatr w sobie

Warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 14-18. Podczas warsztatów będziemy pracować nad poznaniem podstawowych narzędzi teatralnych takich jak głos, ciało i rytm w przestrzeni oraz rozwinięciem… więcej

26.06.2024 16:00
Kontakt