BLIŻEJ - SPEKTAKL | TEATR 6.PIĘTRO w Klubie Wytwórnia

autor:

Klub Wytwórnia (Łódź, ul. Łąkowa 29)

04.11.2024

BLIŻEJ to naładowana emocjami, prowokująca szczerością i przewrotnym humorem opowieść o złożoności relacji między kobietą a mężczyzną. W obsadzie debiutująca na naszej scenie Pola Gonciarz, Aleksandra Popławska, Mateusz Damięcki i Michał Żebrowski.

BLIŻEJ - SPEKTAKL | TEATR 6.PIĘTRO w Klubie Wytwórnia

BLIŻEJ (tytuł oryginału CLOSER, 1997 r.) jest pierwszym spektaklem scenicznej trylogii SEX / PŁEĆ / GENDER na scenie Teatru 6.piętro, która będzie stawiać przed widzami takie pytania jak: Co to znaczy być Kobietą? Co to znaczy być Mężczyzną? Co znaczy dla Mężczyzny i Kobiety bycie Razem?

BLIŻEJ

Love story bez cenzury. W jednej ze scen sztuki BLIŻEJ Dany, początkujący pisarz, rozmawia z Ann, fotografką, robiącą mu zdjęcie do jego pierwszej książki:

DANY

Nie wydaje ci się obsceniczna?

ANN

Co?

DANY

Książka.

ANN

Nie. Myślę, że… że opowiada jak jest.

DANY

„Jak jest” z czym?

ANN

Z seksem. Z miłością.

To samo można byłoby powiedzieć o samym spektaklu BLIŻEJ. Opowiada on bez fałszywej pruderii, ale też i bez chęci epatowania, o tym, co leży u początków każdego ludzkiego życia: o miłości i seksie. Opowiada jak jest z tą miłością i seksem, i robi to bez uników, przemilczeń i upiększeń, gdyż wierzy w tajemną moc ludzkich namiętności. – mówi Eugeniusz Korin, Dyrektor Artystyczny Teatru 6.piętro i reżyser przedstawienia.

Dwie pary – Dany i Alice oraz Larry i Ann – zabierają widza w podróż po labiryntach swoich uczuć: na naszych oczach zakochują się, kochają i odkochują, wiedzeni odwieczną i rzadko kiedy zaspokajaną potrzebą bliskości drugiego człowieka.

Autor sztuki Patrick Marber opowiada ich historie miłosne z pasją, czasem z humorem i często z szokującą szczerością. Nie robi tego, żeby bulwersować, a raczej po to, żeby nas przekonać, że pomimo tak częstych rozczarowań, zdrad i rozstań, które przynoszą nam miłość i seks, nie powinniśmy się zniechęcać i zaprzestawać poszukiwań bycia bliżej tego drugiego…

Na scenie zobaczymy: debiutującą na naszej sceniePolę Gonciarz, Aleksandrę Popławską, Mateusza Damięckiego oraz Michała Żebrowskiego.

Reżyseria: Eugeniusz Korin
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Borkowska
Muzyka: Zespół GoGo Penguin
Tłumaczenie i opracowanie tekstu: Eugeniusz Korin

Obsada:

Ann – Aleksandra Popławska
Alice – Pola Gonciarz
Dany – Mateusz Damięcki
Larry – Michał Żebrowski

UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki. Tekst sztuki zawiera słownictwo, które może być uznane za wulgarne.

Bilety


Więcej informacji

Facebook

Instagram

Zobacz również:

czwartek, 27 listopada 2025

"Dobre rzeczy" - świąteczny pop-up Łódź Design Festival w Manufakturze

Okres końca roku to czas obdarowywania – ale też refleksji nad tym, co naprawdę warto dawać. Wystawa pokazuje, że dobry prezent może być zarówno rzeczą, jak i gestem. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
27.11.2025 - 16.01.2026 00:00

czwartek, 1 stycznia 2026

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
01.01.2026 - 01.03.2026 17:00

piątek, 2 stycznia 2026

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze 23 listopada przyjmie pierwszych łyżwiarzy. Na lodowej tafli o powierzchni ponad 600 mkw będzie można ślizgać się przez 7 dni w tygodniu. Lubiana atrakcja zostanie na rynku… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
02.01.2026 - 15.02.2026 10:00

poniedziałek, 12 stycznia 2026

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

Łódź
12.01.2026 - 16.01.2026 00:00

Nieodpłatne zajęcia dla Seniorów z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to kolejny projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym celem projektu jest edukacja… więcej

Łódź
12.01.2026 - 16.01.2026 00:00

Różnorodne zajęcia z Miejską Strefą Kultury

Składamy się aż z 15 filii, tworząc sprawnie funkcjonującą instytucję o charakterze kulturalno-artystycznym. Pragniemy integrować, inspirować i aktywizować wszystkich mieszkańców Łodzi. Na potęgę! więcej

Łódź
12.01.2026 - 16.01.2026 00:00

piątek, 16 stycznia 2026

Wystawa „Muminki: drzwi są zawsze otwarte" w Muzeum Kinematografii

Wystawa Muminki: drzwi są zawsze otwarte to pierwsza w Polsce duża ekspozycja przedstawiająca świat Doliny Muminków oraz obecność Muminków w polskiej kulturze – od pierwszych książek wydanych po… więcej

Muzeum Kinematografii w Łodzi (Łódź, plac Zwycięstwa 1)
16.01.2026 09:00

„Złota rybka" w Teatrze Lalek Arlekin

Spektakl teatralny dla widzów od 3. roku życia. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
16.01.2026 09:00

Bazaar Pyszności w M1 Łódź

TU jest pysznie! Bazar Pyszności to miejsce pełne kulinarnych perełek od rodzinnych firm, które od pokoleń dbają o najlepsze polskie tradycje kulinarne. Znajdziecie tu m.in.: więcej

Centrum Handlowe M1 Łódź (ul. Brzezińska 27/29)
16.01.2026 09:00
 -  "Noc szpilek" spektakl Teatru Nowego

"Noc szpilek" spektakl Teatru Nowego

Po prapremierze 07.03.2025 zapraszamy na spotkanie z zespołem i autorem: Santiago Roncagliolo. więcej

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała scena (ul. Zachodnia 93)
16.01.2026 11:00
Kontakt