Alpejski Weekend w Łodzi

03.12.2022 - 04.12.2022

Już nie tylko Piotrkowska, ale również Manufaktura zaprosi w tym roku na rozgrzewające dania, napoje i atrakcje znane z górskich stoków.

Aromatyczne i rozgrzewające napoje, gulasze, grille, alpejska kolacja i niespodzianki dla narciarzy. Portal Jemy w Łodzi i Łódzkie Centrum Wydarzeń po raz drugi organizują w mieście Alpejski Weekend. Ubiegłoroczna edycja odbywała się przy ulicy Piotrkowskiej, w tym roku do akcji dołączyły restauracje z Manufaktury, która jest oficjalnym partnerem grudniowego wydarzenia.   

Alpejski Weekend odbędzie się w sobotę i niedzielę (3-4 grudnia 2022). W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście restauracji i kawiarni, które na pierwszy grudniowy weekend przygotują dla gości specjalne rozgrzewające dania i napoje. Skąd pomysł? - Z alpejskich stoków, gdzie po narciarskich wirażach turyści zatrzymują się w barach, by zjeść coś sycącego i wypić grzańca. Nierzadko takim spotkaniom towarzyszą imprezy z muzyką, a nawet tańcami – mówi organizatorka Izabella Borowska. – Ten trend przynosi się również do miast. Chciałybyśmy, aby Łódź również potrafiła się tak bawić – dodaje.

Alpejski Weekend jest idealnym dopełnieniem łódzkich jarmarków: przy ulicy Piotrkowskiej i na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze. Na łodzian będą tu czekały przysmaki na świąteczny stół i nie tylko (np. sery z Podhala, wędzonki, domowe przetwory czy przyprawy). Jak co roku na rynku Manufaktury stanie beczka z grzańcem oraz domek gastronomiczny, w którym będzie można skusić się na smakołyki z grilla. Do tego atrakcje dla dzieci, bajecznie oświetlone karuzele i niespodzianki dla gości, którzy pojawią się tu w weekend.

Festiwalowe lokale ugoszczą nas w swoich wnętrzach, ale również w zimowych ogródkach. Restauracja Breadnia rozstawi na Piotrkowskiej alpejski grill, przed Colour Cafe będzie można usiąść z gorącą czekoladą, a w ogródku Ferworu zjeść alpejską pizzę na kawałki i napić się grzańca. W weekend podwórko pod numerem 89 rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami, na gości będzie tam czekała muzyka i festiwalowe dania, jak co roku odbędą się tu również mikołajki dla dzieci z pogotowia opiekuńczego.

Zima nieodzownie kojarzy nam się z nartami – na tych, którzy w weekend przebiorą się w sportowe stroje, będą czekały niespodzianki. W Szpulce i Bawełnie w Manufakturze narciarze mogą liczyć na 15% rabatu na rozgrzewające napoje, w Whiskey in the jar dostaną w prezencie Hot Mango Jar, na najlepiej przebranych z Ganeshu będzie czekało małe grzane piwo. Na tym nie koniec. Festiwal zakończy specjalna alpejska kolacja z restauracji Après Ski (Ski Resort, ul. Starorudzka 10B).  Goście spróbują tu między innymi serowego fondue, gulaszu z jelenia czy  austriackiego strudla, ale również będą mogli spróbować swoich sił na sztucznym narciarskim stoku.

Powiązane pliki

Zobacz również:

czwartek, 1 stycznia 2026

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
01.01.2026 - 01.03.2026 17:00

piątek, 2 stycznia 2026

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze 23 listopada przyjmie pierwszych łyżwiarzy. Na lodowej tafli o powierzchni ponad 600 mkw będzie można ślizgać się przez 7 dni w tygodniu. Lubiana atrakcja zostanie na rynku… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
02.01.2026 - 15.02.2026 10:00

poniedziałek, 19 stycznia 2026

Budka Dobroczynności – Pomoc dla samotnej babci na OFF Piotrkowska

Do końca stycznia zapraszamy Was do Budki Dobroczynności na OFF Piotrkowska, więcej

OFF Piotrkowska (Łódź, ul. Piotrkowska 138/140)
19.01.2026 - 31.01.2026 10:00

sobota, 24 stycznia 2026

Morsowanie na Fali

Pasjonaci hartowania organizmu w lodowatej wodzie mają na Fali swoje eldorado. W sezonie jesienno-zimowym, czyli od listopada do końca marca, mogą bezpłatnie korzystać z przystosowanego do tego celu… więcej

Aquapark FALA (Łódź al. Unii Lubelskiej 4)
24.01.2026 09:00

Bazaar Rozmaitości w M1 Łódź

TU polujemy na skarby z duszą! więcej

Centrum Handlowe M1 Łódź (ul. Brzezińska 27/29)
24.01.2026 09:00

Kot Mundek w ZOO Orientarium Łódź

Z okazji premiery najnowszego odcinka, którego akcja rozgrywa się w naszym zoo, szykujemy dla Was wyjątkową niespodziankę! W weekend 24–25 stycznia po alejkach Orientarium będzie przechadzał się… Kot… więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
24.01.2026 09:00

Sobotnia Rękodzielnia – targ dobrych wyborów i rzeczy z duszą w Tulipanie

EKO TARG wraca do CH Tulipan w wielkim stylu – pod nową nazwą Sobotnia Rękodzielnia! więcej

Centrum Handlowe Tulipan (Łódź, al. Piłsudskiego 94)
24.01.2026 09:00

Warsztaty weterynaryjne - “Anestezjologia gadów” w ZOO Orientarium Łódź

Zapraszamy na jednodniowe warsztaty weterynaryjne „Anestezjologia gadów”, które odbędą się 24 stycznia 2026 r. (sobota). więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
24.01.2026 09:00
Kontakt